Kalju võttis saarlaste skalbi, tagumise otsa klubid mängisid viiki

Nõmme Kalju mängijad.
Nõmme Kalju mängijad. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Jalgpalli Premium liigas mängiti pühapäeval kaks kohtumist, kuid ainsana sai võidurõõmu maitsta Nõmme Kalju.

Saaremaal toimunud kohtumises FC Kuressaarega mänginud Nõmme Kalju võitis kohtumise 2:0. Avapoolajal jäid väravad löömata, kuid kohtumise jaoks kujunesid otsustavaks teise poolaja esimese minutid. Esmalt avas väravaarve Andriy Markovych 52. minutil ning viis minutit hiljem vormistas lõppskoori Alex Matthias Tamm.

Teises 16. vooru kohtumises mängisid 2:2 viiki Tartu JK Tammeka ja Pärnu JK Vaprus. Tamme staadionil üllatasid külalised kui suutsid avapoolaja võita Magnus Villota 34. minuti tabamusest.

59. minutil Tammeka aga viigistas seisu, seda Igor Dudarevi vormistatud penaltist. Kaks minutit hiljem oli taas täpne Villota ent 11 minutit enne normaalajal lõppu määrati Tammekale veel üks penalti ning võrku sahistas Dudarev.

Liigatabelit juhib Tallinna FCI Levadia 34 punktiga, järgneb Paide Linnameeskond 30 punktiga, kolmas on Tallinna FC Flora 26 silmaga. Kalju on neljandal kohal 23 punktiga. Tartu ja Pärnu on tabeli lõpus, vastavalt üheksandal ja kümnendal kohal.