Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Bottas tegi Monaco fiasko kohta ootamatu avalduse

Pettunud Valtteri Bottas. FOTO: Sebastian Nogier/AP/SCANPIX

Mercedese Vormel 1 tiimi sõitja Valtteri Bottas on hämmingus, et Monaco GP-l täielikult ebaõnnestunud boksipeatuses nähakse süüdlast eelkõige temas endas.

Kui esialgu näitati näpuga mehaaniku peale, kes ei tulnud ratta eemaldamisega toime, siis Mercedese pealiku Toto Wolffi antud selgitusest võis välja lugeda, et süüdi oli soomlasest piloot: «Valtteri jäi veidi liiga vara seisma ja seetõttu pidi mehaanik kehva nurga alt rehvi hakkama lahti võtma. Sellega vigastati üht polti ja ratast ei saanudki eemaldada,» selgitas Wolff.

Küsimusele kas Bottast üllatas Mercedese seisukoht, vastas soomlane järgmiselt: « Jah, ma olin üllatunud. Vaatasin juhtunust videot ja enda arvates olin ma peatumises vägagi täpne.» 

«Mul endal oli boksipeatuste suhtes erinevaid kahtlusi tekkinud juba nädalaid varem ja ma teavitasin sellest ka võistkonda. Seega ei oleks tohtinud selline olukord tulla kellelegi üllatusena. Me teame, et me ei ole boksipeatustes ideaalsed ja üritame sellele tulevikus rohkem tähelepanu pöörata.»

Seda, kas ja kuidas Mercedes hiljutisest intsidendist õppust võttis, võib näha juba sellel nädalavahetusel toimuval Baku GP-l.

Tagasi üles
Back