Peeter Olesk tuli Euroopa meistriks (1)

Siim Kaasik
Peeter Olesk.
Peeter Olesk. Foto: Risto Aarrekivi

Peeter Olesk pani laskmise Euroopa meistrivõistlustele kuldse punkti, kui krooniti täiskaliibrilise püstoli harjutuses 584 punktiga Euroopa meistriks.

Poola laskur Oskar Miliwek sai sama punktiarvuga hõbemedali. Eestlasele andis eelise 25 sisekümmet poolaka 17 vastu. Pronksmedal läks Aserbaidžaani laskurile Ruslan Lunevile, kelle tulemuseks oli 582 silma.

Oleskile oli see kolmandaks täiskasvanute tiitlivõistluste medaliks, lisaks tänasele Euroopa meistrivõistluste kullale täiskaliibrilises püstolis on tema auhinnakapis veel 2017. aasta EM-hõbe olümpiakiirlaskmise harjutuses ja EM-pronks täiskaliibrilise püstoli harjutuses.

Ka teised Eesti laskurid tegid väga korraliku võistluse. Fred Raukas sai seitsmenda koha 578 silmaga ja Nemo Tabur 11. koha 576 silmaga.

Kokku võitsid Eesti laskurid Euroopa meistrivõistlustelt kaks kuldmedalit. Lisaks Peeter Oleskile tuli Euroopa meistriks juunioride sportpüssi harjutuses 60 lasku lamades Katrin Smirnova.