T, 30.05.2023

EM-i eellugu ⟩ Hispaania – mõõdukalt enesekindel

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Facebook Twitter
Comments
Et EMil edu saavutada, vajab Hispaania meeskondlikkust, sest neil pole Lionel Messi, Cristiano Ronaldo või Zlatan Ibrahimovići sugust staari, kellelt raskel ajal imet loota.
Et EMil edu saavutada, vajab Hispaania meeskondlikkust, sest neil pole Lionel Messi, Cristiano Ronaldo või Zlatan Ibrahimovići sugust staari, kellelt raskel ajal imet loota. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Hispaania koondis on EMil ainus, kes on suutnud tõusta poodiumi kõrgeimale astmele kahel järjestikusel turniiril – 2008. ja 2012. aastal, mille vahele mahtus võit MMil. Kümmekond aastat hiljem on hispaanlased jätkuvalt tugevad, nagu suurriigile kohane, kuid pole EMi soosikud.

Rahvusesinduse peatreener Luis Enrique avaldas oma valiku Vana Maailma tšempionaadiks 24. mail ning see pani jalgpallimeedia kihama. Et juhendaja ei võtnud kaasa ühtegi Madridi Reali pallurit, jääb EMilt eemale ka Sergio Ramos. Keskkaitsja on legend, keda armastatakse või vihatakse – kompromissi pole võimalik teha!

Ühest küljest pole Ramose eiramine üllatav. Ta on 35-aastane ja klubihooaeg Realis möödus enamasti vigastuste tähe all. Ent suurepärane õhuvõitleja ja standardolukordade lahendaja on liider. Kui keegi jätab midagi tegemata, käratab Ramos nõnda, et asi saab tehtud. Temast õhkub enesekindlust ning ehkki ta poleks EMil olnud Hispaania kandev jõud, oleks ta juba riietusruumis vajalik mees. On ju tegu suurmeistriga!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles