EM-i eellugu Saksamaa – Joachim Löwi luigelaul

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Copy
61-aastane Joachim Löw (paremal) peab panema mängu kõik oskused, et Saksamaad suurturniiril taas tippu viia.
61-aastane Joachim Löw (paremal) peab panema mängu kõik oskused, et Saksamaad suurturniiril taas tippu viia. Foto: Imago Images/Pressefoto Baumann/Scanpix

Kui Jürgen Klinsmann taandus pärast 2006. aasta kodust MMi Saksamaa koondise tüüri juurest, võttis ohjad üle Joachim Löw. See polnud üllatav, sest peeti ju teda Klinsmanni taktikaliseks ajuks, kelleta olnuks endisel ründetuusal paganama raske. Nüüd, 15 aastat hiljem, on Löwi kord rahvusesinduse juurest kõrvale astuda, kuid Klinsmanni tulemuse kordamine näib pigem ebatõenäoline.

Saksamaa on rahvusvahelisel areenil teada-tuntud jõud, kes on Löwi käe all murdnud end kahel MMil ja kolmel EMil vähemalt nelja parema hulka. Treeneri ametiaja kroon on 2014. aasta maailmameistritiitel.

Viimased aastad on Saksamaale olnud keerulised. Hädad jõudsid eriti tugeva haamrilöögina reaalsusetajju MMil kolm aastat tagasi, kui jäädi alagrupis Rootsi, Mehhiko ja Lõuna-Korea järel viimaseks. Suurt Saksamaad tabas häbi ja paljud nõudsid Löwi pead. Juhendaja jätkas aga, ent lubas teha muudatusi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles