T, 4.10.2022

EOK spordidirektor Magnus Kirdi otsusest: müts maha tema ees, et nõnda varakult seda teatas

Karl-Joosep Küngas
EOK spordidirektor Magnus Kirdi otsusest: müts maha tema ees, et nõnda varakult seda teatas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EOK spordidirektor Martti Raju
EOK spordidirektor Martti Raju Foto: Eero Vabamägi

Kuku raadio külaliseks oli täna EOK spordidirektor Martti Raju ning saatejuht Timo Tarvega räägiti peamiselt Magnus Kirdist, kelle Tokyo olümpiamängudest loobumine lööb kahtlemata olulise mõlgi sisse Eesti koondise medalilootustele.

Kirt teatas täna pressiteate vahendusel, et loobub Tokyo olümpiamängudel osalemisest. Doha MM-il saadud õlatrauma ravi kulges küll plaanipäraselt, kuid detsembris saadud tõsine jalavigastus ei luba enne mänge korralikult treenida.

Tegemist on kandluu eesosa väsimusmurruga, mille paranemisaeg on reeglina 6 kuni 8 kuud. Kahjuks viimase uuringu alusel ei saa öelda, et murd oleks lõplikult paranenud ja võiks alustada täiskoormusega treeningut.

EOK spordidirektor austab sportlase otsust. «Kui sportlane on vigane, siis palju hullem olnuks sellise teate tegemisel viimase minutini oodata. Nii tema kui kogu meeskond käitusid objektiivselt. Müts maha, et ta tegi selle raske otsuse nõnda vara,» selgitas Raju.

Tokyo olümpiamängudele saadab Eesti vaatamata medalilootuse loobumisele enam kui 30 sportlast. «5. juulil saame täpselt paika, kes sinna sõidavad. Hetkel on nimekirjas 30 nime, kuid sinna võib veel lisanduda mitmeid, kellel veel kvalifitseerumine võimalik. Seega võib öelda, et Eesti saadab kindlasti 30+ sportlast Tokyosse,» lõpetas Raju.

Märksõnad
Tagasi üles