Eesti korvpallikoondislane otsustas karjääri jätkata Tartus

Postimees Sport
Copy
Märt Rosenthali ülesanne oli katta vastaste parimaid. 
Märt Rosenthali ülesanne oli katta vastaste parimaid. Foto: Tairo Lutter

Viimased kaks hooaega Pärnu Sadama korvpallimeeskonnas mänginud tagamängija Märt Rosenthal sõlmis Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubiga kaheaastase lepingu ja mängib järgmistel hooaegadel Tartu Ülikool Maks & Mooritsa särgis.

22aastane ja 193cm pikkune Tartu Ülikooli korvpallikoolist sirgunud tagamängija sai lõppenud hooajal Pärnu Sadama eest platsile 46 mängus. Eesti-Läti liigas kogus ta mänguaega keskmiselt ligi 30 minutit ja viskas selle ajaga 9,8 punkti, võttis 5,8 lauapalli ja andis 4,5 korvisöötu. Sarnased numbrid kujunesid tal ka hõbemedalitega lõppenud Eesti meistrivõistlustel, kirjutab Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi oma pressiteates.

Viimases koondiseaknas Eesti meeste koondise eest debüüdi teinud Rosenthal, aitas koondisel kvalifitseeruda ka 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Varasemalt on Rosenthal esindanud noortekoondiseid kõikides vanuseklassides.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul on Märdi näol tagaliinis nüüd üks pusletükk juures. «Mul on hea meel, et saame ühe oma kasvandiku kogemuse võrra rikkamalt meeskonda tagasi tuua. Viimase hooaja mängud on näidanud, et kui Märt pühendub korvpallile, siis on meeskonnal temast palju abi.

Kahe aasta jooksul Pärnus on ta saanud küpsemaks nii mängijana kui noore mehena ja loodame, et järgmise paari hooaja jooksul jätkub karjäär tõusvas joones. Tagaliinis on nüüd üks pusletükk lisaks, aga jätkame komplekteerimisega ja tahame järgmised tükid ka peagi paika saada,» sõnas Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Moorits meeskonnas jätkavad ka järgmisel hooajal Robin Kivi, Emmanuel Wembi ja Patrik Peemot. Läbirääkimised on lõpusirgel ka Hendrik Eelmäe, Oliver Suuroru, Joonas Anton Jürgensteini ja Patrik Saaliga. Lisaks kaasatakse korvpallikoolist nooremaid mängijaid. Täiendust otsitakse veel tagaliini ja korvi alla.

Tagasi üles