BLOGI Eesti jalgpallikoondis võitis 83-aastase vaheaja järel Balti karika!

Ville Arike
Eesti koondis Balti turniiri võitjana.
Eesti koondis Balti turniiri võitjana. Foto: Sander Ilvest

Eesti jalgpallikoondis püüdis 83-aastase vahe järel võita Balti karikat ja ka sai selle, alistades Lillekülas peetud otsustavas mängus Läti 2:1. Eesti läks kiirelt juhtima ja suurendas esimese poolaja lõpus edu, 84. minutil lõi Läti penaltist ühe värava tagasi. Postimees tegi mängust tekstilise otseblogi.

Balti turniir algas mäletatavasti Vilniuses peetud mänguga Leedu - Eesti, mille eestlased võitsid Henri Anieri löödud väravast 1:0.

Kolm päeva hiljem olid leedulased Riias, kus kaotasid Lätile 1:3 ja lõpetasid turniiri viimase kohaga. Eesti oli sedaaegu külas Soomel ja võitis maavõistluse Rauno Sappineni realiseeritud penaltist 1:0.

See tähendab, et tänases esikohamängus vajab Eesti võitu, Lätile aga piisab tänu paremale väravate vahele karika võitmiseks viigist.