Baskonia Euroliiga hooaeg seisab noateral

Karl Mihkel Eller
Sander Raieste (taga).
Sander Raieste (taga). Foto: Predrag Milosavljevic / Xinhua via ZUMA Press / Scanpix

Korvpalli Euroliigas jätkusid eile õhtul veerandfinaalid. Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria-Gasteiz Baskonia pidi võõral väljakul tunnistama Madridi Reali 101:90 paremust ning jäi kolme võiduni peetavas seerias 0:2 kaotusseisu. Mõlema eestlase arvele kogunes kolm punkti.

Esimese kohtumise Realile 74:90 kaotanud Baskonia suutis kordusmängus avaveerandil püsida tiitlikaitsjate tempos, kaotades selle 21:23. Teisel perioodil sai Real viivuks kümne punktiga ette, kuid poolajapausile mindi nende kuuepunktilises eduseisus.

Kolmanda veerandi lõpuks hakkasid jõuvahekorrad paika minema ning otsustaval veerandil pääsesid võõrustajad mitmel korral koguni 23 punktiga ette. Baskonia vaim oli sellega murtud, kuigi suudeti teha 7:0 spurt, siis mängu tagasi enam ei tuldud.

Reali mängija Facundo Campazzo viskas 24 punkti, võttis neli lauapalli ja andis seitse resultatiivset söötu. Baskonia poolelt vastas Vanja Marinkovic 20 punkti, kahe lauapalli ja nelja korviga lõppenud sööduga.

Kotsar sai platsil viibida 18 ja pool minutit, kuid tabas selle ajaga vaid ühe kahepunktiviske ning ühe vabaviske, lauapallegi jäi tema arvele vaid üks. Raieste viibis platsil üle 11 minuti, tabas ühe kaugviske ning andis resultatiivse söödu.

Kolme võiduni peetava seeria kolmas mäng peetakse 1. mail Vitorias. Juba homme jätkab Baskonia aga mängudega Hispaania kõrgliigas. Praegu ollakse koduses liigas üheksandal kohal, viimane play-off'i koht jääb kahe punkti kaugusele. Seekord minnakse vastamisi tabeli punase laterna Palenciaga, kes on tänavu saanud vaid viis võitu.

Euroliiga teises eile peetud veerandfinaalis võitis Tel Avivi Maccabi 91:87 Ateena Panathinaikost ja viigistas seeria seisule 1:1.