Statistikapomm Austria on ajaloolisel kombel EMile jõudnud Põhja-Makedoonia vastu kindel favoriit

Optibet
Copy
Austria koondise suurimaks täheks on sel suvel Müncheni Bayernist Madridi Reali siirdunud David Alaba (vasakul). See, kas ta suudab kodumaa esimest korda aidata EMi alagrupist edasi, selgub järgnevate päevade ja nädalate jooksul.
Austria koondise suurimaks täheks on sel suvel Müncheni Bayernist Madridi Reali siirdunud David Alaba (vasakul). See, kas ta suudab kodumaa esimest korda aidata EMi alagrupist edasi, selgub järgnevate päevade ja nädalate jooksul. Foto: Kim Price/Scanpix

Jalgpalli EMil lähevad pühapäeval kell 19 C-alagrupi kohtumises vastu Austria ja Põhja-Makedoonia. Kui Austria jaoks on tegu juba teise järjestikuse ning kokku kolmanda EMiga, siis Põhja-Makedoonia jaoks on tegu tundmatute vetega.

Maailma edetabeli järgi ei tohiks favoriidis olla kahtlustki. Kui Austria asub 23. kohal, siis Põhja-Makedoonia leiab alles 62. tabelirealt. Sellega ollakse kogu turniiri kõige madalama asetusega tiim. 

Kui vaadata valiksarja, siis seal kuuluti ühte gruppi. G-valikgrupi võitis Poola 25 punktiga ja nende järel tuli 19 silma kogunud Austria. Nad võitsid kolm mängu, tegid ühe viigi ja kaotasid kolm kohtumist. Vastaste võrku sahistati 19 korral ja endale lasti lüüa 9 väravat.

Austria edukaimaks väravalööjaks oli valiksarjas Marko Arnautovic, kes tegi skoori kuuel korral.

Kui suur on kummagi võimalus tulla Euroopa meistriks? Leia tõenäosused siit!

Põhja-Makedoonia võitis neli kohtumist, tegi kaks viiki ja sai neli kaotust. Sellega teeniti 14 punkti ja tuldi valikgrupis kolmandaks. Ise löödi 12 väravat ja endale lasti lüüa 13. Edukaimaks skooritegijaks oli Napolis leiba teeniv 21-aastane Eljif Elmas, kes sahistas vastaste väravavõrku neljal puhul.

See tähendab, et Põhja-Makedoonial läks EMile pääsemiseks vaja varianti, mida varem ei eksisteerinud. Nimelt suutsid nad Rahvuste liiga D-divisjoni neljandas grupis võtta võit ning tagada sellega koht EMi play-offi. Seal alistati kõigepealt 2:1 Kosovo ning seejärel 1:0 Gruusia ning jõuti EMile.

Omavahel on meeskonnad kohtunud ainult tänavuse EMi valiksarjas, kus mõlemas kohtumises jäi peale Austria. Esimese mängu võitsid nad võõrsil 4:1 ja teise kodus 2:1.

Kas Austria või Põhja-Makedoonia jõuab kaheksandikfinaali? Panuseid sellele saad teha siin!

Austria jaoks on tegu kolmanda korraga, kui EM-finaalturniirile on jõutud. 2008 ja 2016 neil alagrupist edasi pääseda ei õnnestunud. Kusjuures tegu on esimese korraga, kui Austrial on õnnestunud kvalifitseeruda kahele järjestikusele EM-finaalturniirile. Samas pole neil seni veel Vana Maailma parima selgitamisel õnnestunud võidurõõmu tunda. Viimane suurturniiri võit pärineb 1990. aastast, kui MMil alistati 2:1 USA.

Kui Austria pole suurturniiridel võõras nimi, sest lisaks EMidele on MMile varem jõutud lausa kuuel korral, siis Põhja-Makedoonia jaoks on tänavune EM riigi esimeseks suurvõistluseks. Varasemalt on küll Jugoslaavia osana 1968. aastal jõutud EMi finaali, kuid iseseisva riigina pole varem nii kaugele jõutud.

Austria viimased tulemused suurturniiridel:

2016 EM: Ungariga 0:2, Portugaliga 0:0, Islandiga 1:2

2018 MM: Ei kvalifitseerunud

EMile eelnenud maavõistlused: Inglismaaga 0:1, Slovakkiaga 0:0

Põhja-Makedoonia viimased tulemused suuturniiridel:

2016 EM: Ei kvalifitseerunud

2018 MM: Ei kvalifitseerunud

EMile eelnenud maavõistlused: Sloveeniaga 1:1, Kasahstaniga 4:0

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles