Saada vihje

Statistikapomm Kui ajalugu ennast kordab, siis Holland võidab tänavu EM-tiitli

Copy
Kui ajalugu ennast kordab, siis on hollandlastel sel aastal põhjust tähistamiseks.
Kui ajalugu ennast kordab, siis on hollandlastel sel aastal põhjust tähistamiseks. Foto: Francois Walschaerts/Scanpix

Pühapäeva õhtul kell 22 lähevad jalgpalli EMil C-grupi kohtumises vastamisi Holland ja Ukraina. Kui Ukraina jaoks võib turniirile jõudmist juba kordaminekuks pidada, siis Hollandi jaoks on see kõigest vigade parandus.

Maailma edetabelis on koondiste vahe suhteliselt väikene. Kui Holland asub seal 16. kohal, siis Ukraina on 24. positsioonil. Ometi tullakse EMile erinevate ootustega.

Kui vaadata, kuidas meeskondade jaoks valiksari kulges, siis edukamalt läks Ukrainal. Neil õnnestus B-valikgrupis edestada valitsevat Euroopa meistrit Portugali ning kaheksast mängust korjati kuus võitu ning kaks viiki. Vastastele löödi väravaid 17 ja enda võrgust korjati välja neli palli. Parimaks väravakütiks oli valiksarjas neli korda skoorinud Roman Jaremtšuk.

Kui suur on kummagi võimalus tulla Euroopa meistriks? Leia tõenäosused siit!

Holland kuulus C-valikgruppi ja tuli Saksamaa järel teisele kohale. Kaheksast mängust õnnestus neil teenida kuus võitu, üks viik ja üks kaotus. Väravaid löödi 24 ja endale lasti lüüa seitse. Hollandi edukaim väravalööja oli Georginio Wijnaldum, kes sahistas võrku kaheksal korral.

Omavahel on Holland ja Ukraina kohtunud kahel korral ja mõlemal juhul on olnud tegu sõprusmängudega. 2008. aastal võitis Holland 3:0 ja 2010 tegid tiimid 1:1 viigi.

Hollandi puhul on jalgpalli mõistes tegu suurriigiga ja 1988. aastal õnnestus neil kätte saada ka EM-tiitel. Kokku on nende jaoks tegu juba kümnenda EMiga. Lisaks tiitlile on neljal korral jõutud ka poolfinaali. Alagrupidesse on jäädud pidama vaid kahel korral

Ukraina jaoks on tegu alles kolmanda EM-finaalturniiriga. Esmakordselt jõuti sinna 2012. aastal, kui suurturniiri võõrustati koos Poolaga. See tähendab, et koos tänavusega on Ida-Euroopa riik jõudnud kolmele järjestikusele EMile.

Mitu punkti teenivad Holland ja Ukraina alagrupis? Leia tõenäosused siit!

Kuigi Holland kuulub jalgpallimaailma suurriikide sekka, siis viimastel aastatel on neid tabanud raskuselt. Seetõttu jäi 2014. aasta MMil kolmanda koha pälvinud koondis eemale nii 2016. aasta EMilt kui ka 2018. aasta MMilt. Raskelt läks ka 2012. aasta EM, kus grupis võeti vastu kolm kaotust.

Samas võib see statistika endas Hollandi jaoks ka positiivset peita. Viimati oli neil nii pikk paus suurturniiridelt 1980-ndatel aastatel, kui 1982. aasta MMi järel jõuti finaalturniirile järgmisena alles 1988. aastal toimunud EMil, mis kohe ka võideti. Kui ajalugu ennast kordab, siis läheks tiitel tänavu Hollandile.

Hollandi viimased tulemused suurturniiridel:

2016 EM: Ei kvalifitseerunud

2018 MM: Ei kvalifitseerunud

EMile eelnenud maavõistlused: Šotimaaga 2:2, Gruusiaga 3:0

Ukraina viimased tulemused suuturniiridel:

2016 EM: Saksamaaga 0:2, Põhja-Iirimaaga 0:2, Poolaga 0:1

2018 MM: Ei kvalifitseerunud

EMile eelnenud maavõistlused: Põhja-Iirimaa 1:0, Küpros 4:0

Tagasi üles