K, 31.05.2023

Šokeeritult tribüünidele jäänud fännid laulsid ühiselt Erikseni toetuseks

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Taani ja Soome koondise fännid Parkeni staadionil.
Taani ja Soome koondise fännid Parkeni staadionil. Foto: WOLFGANG RATTAY/AFP/Scanpix

Taani ja Soome vaheline kohtumine jalgpalli EMil võttis avapoolaja lõpus ootamatu pöörde, kui taanlaste tähtmängija Christian Eriksen varises väljakul kokku.

43. minutil aset leidnud juhtumi peale kutsuti kohe väljakule Taani koondise meedikud, kes Erikseniga tegelema hakkasid. Minut hiljem toodi väljakule ka staadioni meditsiinipersonal, kes asus taanlast elustama.

Olukorda arusaadavatel põhjusel kaamerapilti ei püütud, mistõttu valitses platsil palju teadmatust. Meditsiiniline personal askeldas Erikseni kallal ligemale kümme minutit, kuniks haudvaiksel staadionil esimest korda aplausi oli kuulda.

Paar minutit pärast aplausi läks Soome koondis riietusruumi. Taani koondis moodustas Erikseni ümber inimmüüri, et inimesed ja fännid olukorda ei näeks. Lisaks tõmmati mängumehe ümber linad.

Seejärel lahkus ka Taani koondis ühes Erikseniga staadionilt ning tribüünidel olnud publik jäi vutiareenile üksi. Pärast paarikümneminutilist paanikat ja internetiavarustes surfamist hakkasid vutifännid staadionil aga Erikseni toetuseks ühiselt laulma. 

Kopenhaagenis Parkeni staadionil kohapeal viibiv ajakirjanik Philip O'Connor annab teada, et Taani ja Soome fännid avaldavad tribüünidel ka taanlasele toetust. Soome fännid hüüavad nimelt ühel pool staadioni «Christian», millele taanlased vastavad «Eriksen».

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles