Eriksenile appi tormanud arst: kui kohale jõudsin, siis ta hingas. Ent olukord muutus kärmelt

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Copy
Sinistes särkides mehed olid esimesed professionaalid, kes Christian Eriksenile appi tormasid.
Sinistes särkides mehed olid esimesed professionaalid, kes Christian Eriksenile appi tormasid. Foto: FRIEDEMANN VOGEL/SCANPIX

Taani jalgpallikoondise arst Morten Boesen osales eile pressikonverentsil, kus kirjeldas enda silme läbi olukorda mängus Soomega, kus varises väljakule Christian Eriksen. «Meid kutsuti, kui Christian kukkus. Ma ei näinudki alguses kukkumist,» ütles ta.

Boesen jätkas: «Kui kohale jõudsin, lebas ta külje peal ja hingas. Päris kiiresti olukord aga muutus ning siis alustasime elustamist. Staadioniarsti ja teiste kiire abi oli fantastiline.»

Tohter avaldas, et vahetas Erikseniga enne kiirabisse minekut ka paar sõna. «Saime Christiani tagasi,» tundis Boesen tohutut rõõmu.

Taani ja Soome mäng peatati rohkem kui pooleteiseks tunniks, sest Eriksen varises 43. minutil väljakul kokku, Kohtumine jätkus, sest koondised andsid selleks nõusoleku, kui said kinnituse, et Eriksen on elus ja terve.

Pallur ise olevat sealjuures koondisekaaslastele öelnud, et nad mängiksid kohtumise lõpuni tema nimel. Matši ainsa värava lõi 60. minutil Soome ründaja Joel Pohjanpalo.

Tagasi üles