P, 29.01.2023

Hawaii Express Estonian Cupi teisel etapil võidutsesid Gert Jõeäär ja Janelle Uibokand

Postimees Sport
Hawaii Express Estonian Cupi teisel etapil võidutsesid Gert Jõeäär ja Janelle Uibokand
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gert Jõeäär.
Gert Jõeäär. Foto: Hawaii Express Estonian Cup

Laupäeval, 12. juunil said kõik rattasõbrad rõõmustada selle üle, et esimese «päris», üheskoos toimuva etapi sai pidada Hawaii Express Estonian Cup 2021 – toimus neljas Kõlleste Rattamaraton, tänavuse karikasarja ühtekokku teine etapp. Palavalt oodatud üritusele sobivalt tervitas osalejaid ka päikseline suveilm.

Grand prix-sõidu 70 kilomeetri pikkuse raja vältel olid esikohaheitluse peaosalejad möödunud aasta sarjavõitja Gert Jõeäär ja Ivo Suur. Lõppkokkuvõttes ületas finišijoone esimesena Estonian Cupi neljakordne võitja, täna igas arvestuses domineerinud Gert Jõesaar, Ivo Suur temast 30 sekundit maas.

«Ega võit nüüd kergelt ei tulnud, aga siiski kindlalt,» ütles finiši järel Jõeäär, kes läbis distantsi ajaga 2:12.29. «Ei raisanud ennast ja õigel ajal panin gaasi põhja, kui nägin, et Ivol ei ole seda lisakäiku.» Sarja uue etapi, Kõlleste Rattamaratoni rada pidas võitja väga kiireks. «Oli palju kruusa- ja metsateid, singleid ei olnudki väga, see viis keskmise tempo koguni 32km/h peale.»

Kuigi üldvõite on Jõeäärel juba õige mitu, hindab ta oma sõnutsi eelkõige siiski etapivõite. «Eks see üldvõit tuleb rohkem nii preemiaks. Suuremat emotsiooni pakub ikkagi ühe sõidu võit. Võtangi ühe korraga ja üritan mitte väga kehvasid tulemusi sisse jätta. See ongi tavaliselt edu toonud.»

Naiste seas läbis GP distantsi, kus teiste seas startis ka Eesti president Kersti Kaljulaid, kõige kiiremini Janelle Uibokand, kelle lõppajaks kujunes 2:26.45. Teise koha võitja Mari-Liis Mõttusest sai võitja distantsi jooksul koguni rohkem kui viie minutiga jagu.

«Tänane sõit läks raskelt ja ettevaatlikult. Kuna ma ei ole hetkel päris terve, ei osanud ma hinnata, kuidas keha vastu peab, ja eks see kuumus tappis ikka tegelikult ära. Lõpus tegin endale veel väikse üllatuse ja käisin ülepeakaela jões ära,» muheles sõidu järel naiste võitja. Uibokanna sõnul on tema peamine eesmärk tulevikuski endast lihtsalt parim anda. «Ja noh... ma arvan, et eks ikka kõik tahavad võita.»

Gardena Maratoni arvestuses läbisid 52 kilomeetrit kõige nobedamalt Ivo Irbe, tema ajaks 1:59.33, ning Maris Kaarjärv ajaga 1:52.22. Teised kohad võtsid endale Arturs Nummurs (1:41.57) ja Laura Lepasalu (1:54.05). Jetoili 22-kilomeetrise poolmaratoni kiireim oli koguni kahe minutiga eelmise aasta Estonian Cupil hõbedale tulnud Riko Tammepuu (53.53), teisena lõpetas Sebastian Suppi (56:03). Neidude kiireim oli Karolin Surva (57.40), kelle sabas vaid 6 sekundit hiljem ületas finišijoone Maria Jürisaar (57.46).

Hansgrohe kiirenduskilomeetril olid Kõllestel võidukad Gert Jõeäär (aeg 1,50) ja Sille Puhu (aeg 2,34), Põltsamaa Mäekuninga tiitli sai seegi kord Gert Jõeäär.

Päeva esimestes, Mysnacki lastesõitudes olid vanemas vanusegrupis, kuni 10-aastaste seas kiireimad Steven Sumberg ja Melissa Kivi, kellele kuuluvad nüüd ka Mysnack lastesõitude liidrisärgid. Nooremas, kuni 8-aastaste vanusegrupis võidutsesid Emils Lacis ja Karolina Lilenbach.

Meeskondade arvestuses võitis tänase etapi Hawaii Express Team, kes tõusis nüüd ühtlasi karikasarja liidriks. Naiskondade arvestuses troonib endiselt Hawaii Expressi naiskond.

Ehkki suuremat liidrisärkide vahetust Kõlleste Rattamaraton kaasa ei toonud, mõned muudatused siiski toimusid – Gert Jõeääre käes on endiselt Põltsamaa mäekuninga ja meeste Hansgrohe kiirenduskilomeetri parima särgid, lisaks sai ta endale sarja üldliidri särgi. Jetoli poolmaratoni parimana jätkab Riko Tammepuu, naiste Hansgrohe kiirenduskilomeetri särgis sõidab järgmiselgi etapil Janelle Uibokand. Omanikku vahetas naiste üldliidri särk, mille sai Kõlleste järel endale Krista Karing, ja Gardena Maratoni parima särgis sõidab järgmisel korral Anti Ööbik.

Hawaii Express Estonian Cup 2021 jätkub 3. juulil, mil osalejaid ootab sarja kolmas etapp, 19. Raplamaa Rattamaraton, vahendab sarja peakorraldaja.

Märksõnad
Tagasi üles