T, 31.01.2023

FIA rallijuht avalikustas millal on WRC sarjaga liitumas uued autotootjad

Rasmus Vatter
, Suvereporter
FIA rallijuht avalikustas millal on WRC sarjaga liitumas uued autotootjad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Subaru WRC masin Mads Ostbergi juhtimisel.
Subaru WRC masin Mads Ostbergi juhtimisel. Foto: Roope Salonen/SCANPIX

Autoralli MM-sarjas on käsil põnevad ajad, sest tulevast hooajast minnakse üle hübriidtehnoloogiale, kuid FIA rallijuht Yves Matton usub, et järgneva kahe aasta jooksul ühtegi uut autotootjat WRC sarja oodata ei ole.

«Ma saan öelda, et nii mõnigi autofirma on tutvunud põhjalikult uute regulatsioonidega. Nad ei disaini küll veel autot, aga ometi mõtlevad sellest kuidas uued autod võiksid nende turundusmudelisse mahtuda. Ma arvan, et 2023 on liiga vara, selline liitumine võtaks aega minimaalselt kaks aastat,» rääkis endine rallisõitja realistlikest arengutest.

«Loomulikult ei ole see meie endi valik, et hetkel osalevad sarjas ainult kolm autotootjat. Kindlasti oleks parem, kui huvilisi oleks rohkem, aga meil ei tasu unustada, et pikki aastaid osales sarjas ainult kaks võistkonda,» kinnitas Matton Autospordile, et sooviks WRC sarjas näha rohkem erinevaid automarke.

«Meie jaoks oli kõige tähtsam, et suudaksime praegused kolm tootjat veel järgnevaks kolmeks aastaks enda juures hoida ning saime sellega hakkama.

Sellist asja ei ole mitte kunagi varem juhtunud ja see annab kindlasti uutele liituda soovijatele kindluse, et nad ei pea sarjas üksinda osalema,» lõpetas belglane.

Ralli maailmameistrivõistluste sari jätkub järgmisel nädalal algava Keenia ralliga.

Märksõnad
Tagasi üles