Saada vihje

Statistikapomm Ajalugu soosib Horvaatia võitu Tšehhi üle

Copy
Horvaadid lähevad Tšehhi vastu platsile favoriitidena.
Horvaadid lähevad Tšehhi vastu platsile favoriitidena. Foto: Kovacev / HM CROPIX/SIPA/Scanpix

Reedel kell 19 lähevad jalgpalli EMil vastamisi turniiri Inglismaale kaotusega alustanud Horvaatia ja võiduga alustanud Tšehhi. Kuigi lootusi hellitavad mõlemad, siis favoriidiks võib pidada Horvaatiat.

Maailma edetabeli alusel kannab favoriidikoormat kindlalt Horvaatia, kes asub 14. kohal. Tšehhid on neist tunduvalt madalamad ja nemad leiab alles 40. positsioonilt. Samas alustas just Tšehhi EMi võiduga ja Horvaatia kaotusega. Optibet peab kergeks favoriidiks Horvaatiat.

Horvaatia kuulus valikturniiril E-alagruppi ja sai seal kaheksast mängust viis võitu, kaks viiki ja ühe kaotuse. Kokku teenisid nad 17 punkti, millega jäädi Walesi ees alagrupis esimeseks. Kui vaadata nende väravatevahet, siis see oli inglastest tunduvalt tagasihoidlikum. Vastaste võrku sahistati 17 korral ja enda väravast korjati välja seitse palli. Parim väravakütt oli ründaja Bruno Petkovic 4 tabamusega.

Tšehhi saavutas valikturniiril alagrupis Inglismaa järel teise koha, teenides viis võitu ja kolm kaotust. Tšehhid lõid 13 väravat ning lasid endale lüüa 11. Tšehhi parim väravalööja oli samuti neli tabamust kirja saanud Patrik Schick.

Omavahel on Horvaatia ja Tšehhi kohtunud kolmel korral ja seni on edukamalt läinud horvaatidel, kes on võitnud kaks mängu. Viimane kohtumine oli tiimidel 2016. aasta EMil, kui kuuluti samuti ühte alagruppi ja siis lõppes mäng seisuga 2:2.

1991. aastal iseseisvunud Horvaatia jõudis esmakordselt EM-finaalturniirile 1996 ja on seal kokku osalenud kuuel korral. Pärast iseseisvumist on eemale jäädud vaid 1992. aasta (ei osaletud valiksarjas) ja 2000. aasta EMidelt. Kolmel korral on jõutud veerandfinaali, kuid seni pole kaugemale jõutud.

Tšehhi pole pärast Tšehhoslovakkia lagunemist 1993. aastal kordagi EM-finaalturniirist eemale jäänud. Iseseisva riigina jõuti kohe esimesel EMil (1996) finaali, kus tuli tunnistada Saksamaa 2:1 paremust.

Tugeva turniiri tegi Tšehhi ka 2004. aastal, mil jõuti poolfinaali, kuid seal vannuti kuldse väravaga 0:1 alla hilisemale Euroopa meistrile Kreekale. Viimane EM 2016. aastal lõppes Tšehhile nukralt, sest alagrupis teeniti vaid üks punkt.

Horvaatia peab kindlasti jälgima teravalt Tšehhi ründajat Schicki, kes avamängus Šotimaa vastu sahistas kahel korral võrku. Sellega hoiab ta pärast esimest alagrupivooru koos Romelu Lukaku ja Cristiano Ronaldoga parimate väravalööjate edetabelis esimest kohta.

Horvaadid võitsid esimeses voorus palli tagasi kõige vähem kordi (28). Samas Tšehhi on selles arvestuses tabeli teises otsas ja hoiab 57 tagasivõidetud palliga Ungari järel lausa teist kohta.

Horvaatia viimased tulemused suuturniiridel:

2016 EM: Türgiga 1:0, Tšehhiga 2:2, Hispaaniaga 2:1, Portugaliga 0:1

2018 MM: Nigeeriaga 2:0, Argentinaga 3:0, Islandiga 2:1, Taaniga 1:1 (penaltid 3:2), Venemaaga 2:2 (penaltid 4:3), Inglismaaga 2:1, Prantsusmaaga 2:4

EMile eelnenud maavõistlused: Armeeniaga 1:1, Belgiaga 0:1

Tulemused EMil: Inglismaaga 0:1

Tšehhi viimased tulemused suurturniiridel:

2018 MM: ei kvalifitseerunud

2016 EM: 0:1 Hispaaniaga, 2:2 Horvaatiaga, 0:2 Türgiga

EMile eelnenud maavõistlused: 0:4 Itaaliaga, 3:1 Albaaniaga

Tulemused EMil: Šotimaaga 2:0

Tagasi üles