E, 4.12.2023

VIDEO ⟩ Coca-Cola kaotas Cristiano Ronaldo tõttu 3,3 miljardit eurot (3)

Postimees Sport
Copy
Cristiano Ronaldo kostitas eile ungarlasi kahe väravaga.
Cristiano Ronaldo kostitas eile ungarlasi kahe väravaga. Foto: HUGO DELGADO/SCANPIX

Jalgpallistaar Cristiano Ronaldol on võimu. Suisa nii palju, et Coca-Cola aktsia langes pärast tema tegu 1,6 protsenti.

Portugallane on teada-tuntud tervisefanatt, kes hoolitseb oma keha eest nagu karu sülle kukkunud meepoti eest. See on ka üks põhjus, miks on Ronaldo 36 eluaastast hoolimata nõnda vägevas füüsilises vormis ning teda ootab tippjalgpallis veel mitu hooaega.

EMi avas Portugal kohtumisega Ungari vastu ning mängueelsel pressikonverentsil võttis sõna ka Ronaldo. Kui ta mikrofoni taha maha istus, liigutas ta kaks Coca-Cola pudelit laua teise nurka ning jättis enda ette vaid veepudeli. Ta ütles ka portugali keeles «vesi». See oli ilmselge viide, et inimesed võiksid tarbida tervislikku vett, mitte karastusjooki.

Sisuliselt viivitamatult pärast Ronaldo tegu langes Coca-Cola aktsiahind 56.10 USA dollarilt 55.22 peale, vahendab The Guardian. 1,6-protsendiline langus ei näi küll midagi kohutavat, ent korporatsiooni turuväärtusest pühkis see minema tervelt neli miljardit USA dollarit, mis on 3,3 miljardit eurot.

Coca-Cola on EMi üks ametlikke sponsoreid ning nad sõnasid pressiteates, et iga inimene joob, mida soovib. Pressikonverentsidel pakuvad nad lisaks tavalisele Coca-Colale ka suhkruvaba varianti ja vett.

Kommentaarid (3)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles