Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Esimeseks laskesuusatamise MK-etapiks valmistuv Otepää sai kamaluga kiita

Järgmise aasta märtsis sihitakse MK-sarjas märke juba Otepääl. FOTO: Arvo Meeks

Järgmise aasta 10.-13. märtsini võõrustab Otepää laskesuusatamise MK-etappi, mida pole varem Baltikumis nähtud. Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) viis Tehvandi Spordikeskuses läbi inspekteerimise, mille käigus kontrolliti võistluskeskuse valmisolekut.

Kuigi Otepääl pole varem laskesuusatamise MK-etappi läbi viidud, siis on korralduskomiteel aastatepikkune kogemus rahvusvaheliste võistluste korraldamisega, vahendab võistluse koduleht. «Olles olnud Otepääl natukene vähem kui 24 tundi, võin öelda, et kohapeal tundub kõik isegi parem, kui mulle on rääkinud kolleegid, kes on siin varem teisi võistlusi korraldada aidanud,» ütles MK-sarja võistluste direktor Borut Nunar. Tema sõnul on Tehvandi võistluskeskus suurepärane ja seda ümbritsev loodus samuti. «Ka korraldajad on hästi valmistunud, seega olen väga rahul,» lisas Nunar.

Suurema värskenduskuuri läbis Tehvandi juba poolteist aastat tagasi, kui rekonstrueeriti valgustust ja valmis meediatunnel koos abihoonetega. «Kuigi põhilised asjad on tehtud, siis pisemaid töid on kindlasti veel jäänud,» rääkis Tehvandi Spordikeskuse juhataja Jaak Mae. Ta lisas, et enne võistlusi tuleb luua ka mitmeid ajutisi lahendusi nagu hoolderuumid, lisatribüünid ja telgid. Üheks inspekteerimise eesmärgiks oli teha kindlaks, et staadioni ja radade ülesehitus oleks parim ka televisiooni jaoks. «Kindlasti on aktuaalne lasketiiru kaitseseinade nihutamine, et oleks võimalik toota paremat telepilti,» ütles Mae.

Otepääl on neljal võistluspäeval kavas sprint, ühisstardist sõit, segateade ja paarissegateade. 

Tagasi üles
Back