Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti suusataja sponsor: on ebaõiglane, kui paari inimese sigaduse ja süsteemi alarahastuse tõttu kannatab uus põlvkond andekaid sportlasi
Martin Himma: murdmaasuusatajana on tänapäeval keeruline toetajaid leida

Martin Himma. FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesti üks suuremaid isikukaitsevahendite müüjaid Corpowear jätkab noore murdmaasuusataja Martin Himma toetamist, mis aitab sportlasel valmistuda olümpiahooajaks. Tartust pärit ettevõtte juhi Taavi Sepa sõnul on pärast suuri dopinguskandaale Eestis väga vähe firmasid, kes on nõus murdmaasuusatamist toetama.

«Meie koostöö Himmaga algas kolm aastat tagasi. Nägime, et noor ja äge poiss, ambitsioonikate plaanidega, aga toetajaid pole. Kõik laagrid tuli kinni maksta vanematel. Nii on raske professionaalsel tasemel sporti teha ja häid tulemusi saavutada. Praeguseks toetame Martinit mõne tuhande euroga aastas ja kavatseme seda ka uuel hooajal jätkata,» ütles Sepp pressiteate vahendusel.

Ta jätkas, et pärast suuri dopinguskandaale on Eestis väga vähe ettevõtteid, kes murdmaasuusatamisele õla alla paneksid. «Samas on ebaõiglane, kui paari inimese sigaduse ja süsteemi alarahastuse tõttu kannatab uus põlvkond andekaid sportlasi, kes võiksid tulevikus suusarajal palju korda saata. Murdmaasuusatamise traditsiooni tuleb Eestis igal juhul edasi hoida,» sõnas Sepp.

Ta lisas: «Martinit eristab paljudest teistest Eesti sportlastest veel see, et tal on oma YouTube’i kanal, kuhu ta postitab humoorikaid, aga samas südamlikke videoid oma arengust ja sportlaselu köögipoolest. See annab hea võimaluse tema tegemistele ja sportlaskarjäärile kaasa elada.»

Himma lausus, et murdmaasuusatajana on tänapäeval keeruline toetajaid leida, tänu millele hindab ta Corpoweari panust väga kõrgelt. «Olen neile väga tänulik, seda enam, et olümpiahooaeg seisab ukse ees ja sponsori tugi on ülioluline, võimaldades osa võtta näiteks välismaa mäestikulaagritest,» selgitas Himma, kes teenis mullu detsembris esimesed MK-punktid.

Tagasi üles
Back