Kakumäel saab näha tipptasemel rannavõrkpalli

Copy
Rannavõrkpall. Pilt on illustratiivne.
Rannavõrkpall. Pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

18.-20. juunini toimub Tallinnas Haven Kakumäel rannavõrkpalli Eesti meistrivõistluste teine etapp, mis toob kodupubliku ette olümpiapileti eest heitlevad Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare ning Timo Lõhmuse ja Dmitri Korotkovi. Kohal on ka Eesti parimad naismängijad Heleene Hollas ja Liisa Soomets ning Juudit Kure- Pohhomov ja Renate Pikk, kes kõigest mõned päevad hiljem asuvad samuti püüdma olümpiapääset.

Eesti Võrkpalli Liidu rannavolle projektijuht Tauno Lipp ütles eesootavat turniiri kommenteerides, et veidi rohkem kui kümme aastat tagasi lõpetasid oma tegemise Eesti esipaar Kristjan Kais ja Rivo Vesik, mille järel hakkas siinne rannavõrkpalli tase langema, vahendab pressiteade.

«Viimastel aastatel tekkinud igapäevaselt treenivad rannavolle nais- ja meespaarid on tõstnud tiputaset märgatavalt kõrgemale. Ala on leidnud tänu rannahallidele suure menu ja seda tõestavad iga etapi osavõtjate arvud,» ütles Lipp.

Möödunud aastal osales Haven Kakumäel toimunud etapil üle 70 võistkonna. Endine tippvõrkpallur ja Teras Beachi esindaja Rivo Vesik ütles, et sel aastal loodetakse Haven Kakumäel toimuval turniiril osalevate mängijate arvu veelgi ületada ja publikul on loodetavasti võimalus näha ka tugevate välispaaride mängu.

«Rannavolle tase on läinud paremaks, paare on rohkem ning ka harrastajaid,» sõnas Vesik. «Maailmakarika mõistes on Eesti esimene ja teine paar kindlasti tugevad ning neil on ka veel võimalus pääseda olümpiale.»

Lipu sõnul on olümpia Eesti võistkondade eesmärk, millele ei pea enam vastust kaua ootama. «Võistkonnad sõidavad juba nädala pärast Hollandisse, et panna end maksma viimases finaalturniiris, kus turniiri esimene saab pääsme olümpiale.» 

Kogu suve vältava rannavolle võistlussarja suurtoetaja Credit24 esindaja Annika Parm sõnas, et Haven Kakumäel toimuv turniir on ainulaadne võimalus näha parimaid rannavolle mängijaid, kel on lootust pääseda olümpiale.

«Eesti võrkpalli taustajõuna elame südamest kaasa meie rannavõrkpallurite püüdlustele jõuda olümpiale ja loodame, et Eesti võrkpallipublik annab neile positiivset emotsiooni ning energiat. Ootame Kakumäele kõiki spordisõpru omadele kaasa elama,» tegi Parm üleskutse tulla nautima põnevaid rannavolle vastasseise.

Postimees näitab võistluse finaalpäeva otsepildis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles