Järelvaadatav Selgusid juunioride ja noorte Eesti meistrid ujumises

Postimees Sport
Copy
Ujumine: Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrivõistlused
Ujumine: Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrivõistlused Foto: Pilt videost

20.-22. juunil toimusid Tartus ujumise juunioride ja noorte Eesti meistrivõistlused. Postimees näitas kõiki võistluspäevi täies mahus.

Võistluspäevad on järelvaadatavad artikli sees olevates videoakendes. Iga päeva järel leiab ka üldise kokkuvõtte.

22. juuni eelujumised järelvaadatavana:

22. juuni finaalid järelvaadatavana:

Eesti juunioride ja noorte meistrivõistluste kolmandal päeval uuendas Alan Smok taas Eesti noorte rekordit 100 m selilis ja TOPi ujumisklubi võistkond ujus Eesti juunioride rekordi.

Spordiklubis Garant treeniv Alan Smok tuli Eesti noorte meistriks 100 m selilis uue Eesti noorte rekordiga 57,96. Varasem rekord kuulus samuti tema nimele. Noorte arvestuses saavutas teise koha Pavel Borissov (1.00,11) ja kolmanda koha Hans Herman Männik (1.00,78). Juunioride kiireim oli Tristan Tsopp (Kalevi Ujumiskool) ajaga 1.00,03. Teiseks tuli Endrik Einberg (1.01,82) ja kolmandaks Jegor Priboslavski (1.09,07).

Juunioride arvestuses võitis teateujumise TOPi ujumisklubi võistkond uue Eesti juunioride rekordiga 4.13,79. Võistkonnas ujusid Mari-Liis Maas, Christopher Palvadre, Artur Tobler ja Mona-Lisette Erm. Teise koha saavutas Spordiklubi Garant ja kolmanda koha Kalevi Ujumiskooli võistkond

Tüdrukute 50 m rinnuli võitis noorte arvestuses Egle Salu (Wiru Swim) ajaga 34,84. Teiseks tuli Alessandra Zaidentsal ajaga 35,63 ja kolmandaks Luisa Miia Kikas ajaga 35,65. Juunioride kiireim oli Jekaterina Vorontsova (Spordiklubi Garant) ajaga 33,55. Teise koha saavutas Marie Toompuu (34,25) ja kolmanda koha Simona Rasmann (34,41).

Poiste 50 m rinnuli Eesti noorte meistriks tuli Deniss Sterlikov (Jõhvi Spordikool) ajaga 31,21. Teise koha saavutas Jakob Matthias Lindma (31,48) ja kolmanda koha Aleksei Silber (31,50). Juunioride arvestuses võitis ala Christopher Palvadre ajaga 29,76. Teiseks tuli Lennart Joosep Lumi (30,38) ja kolmandaks Patrick Orav (30,73).

Tüdrukute 200 m vabaltujumise Eesti noorte meistriks tuli Britt Raudsepp (Audentese Spordiklubi) ajaga 2.12,74. Teise koha saavutas Kirke Madar ajaga 2.14,09 ja kolmanda koha Grete Tsäro ajaga 2.14,76. Juunioride arvestuses võitis ala Karolin Victoria Kotsar (Audentese Spordiklubi) ajaga 2.09,57. Teiseks tuli Evalotta Victoria Aabrams (2.11,77) ja kolmandaks Sandra Tänna (2.15,24).

Poiste 200 m vabaltujumise Eesti noorte meistriks tuli Remi Tammik (Pärnu Spordikool) ajaga 2.00,08. Teise koha saavutas Aleksandr Soorm (2.01,77) ja kolmanda koha Lars Kuljus (2.01,83). Juunioride kiireim oli Demid Solodov (Narva SK/Energia) ajaga 1.55,47. Teine koht läks Erik Lihhatsile (1.56,56) ja kolmas koht Hans-Mikk Kuulpakile(1.58,67).

Tüdrukute 100 m selili võitis noorte arvestuses Maarja Katherine Link (Keila Swimclub) ajaga 1.08,68. Teiseks tuli Loreen Ulp (1.09,13) ja kolmandaks Kertu Kann (1.09,48). Juunioride kiireim oli Mari-Liis Maas (TOPi Ujumisklubi) ajaga 1.06,76. Teise koha saavutas Polina Timofejeva (1.08,34) ja kolmanda koha Karolin Rahamägi (1.09,03).

Tüdrukute 400 m vabaltujumise Eesti noorte meistriks tuli Violanta Gurjanova (Jõhvi Spordikool) ajaga 5.11,45, teiseks tuli Ute Viktoria Liu Yeung (5.23,42) ja kolmandaks Loreen Ulp ajaga 5.31,19. Juunioride arvestuses võitis ala Karolin Victoria Kotsar (Audentese Spordiklubi) ajaga 5.13,77. Teise koha saavutas Marie Toompuu (5.17,39) ja kolmanda koha Mari-Liis Maas (5.20,23).

Poiste 400 m vabaltujumise Eesti noorte meistriks tuli Jorven Nopponen (Viimsi Veeklubi) ajaga 4.54,98. Teise koha saavutas Aleksei Silber (5.02,44) ja kolmanda koha Kristo Rannik (5.08,69). Juunioride kiireim oli Georg Filippov (Kalevi Ujumiskool) ajaga 4.44,44. Teise koha saavutas Tristan Tammis (4.56,58) ja kolmanda koha Maksim Kuznetsov (5.02,76).

Tüdrukute 50 m liblika võitis noorte arvestuses Kirke Madar (Keila Swimclub) ajaga 29,48. Teise koha saavutas Miriam Jürisoo (29,88) ja kolmanda koha Ute Viktoria Liu Yeung (30,33). Juunioride kiireim oli Aurelia Roos (Pärnu Spordikool) ajaga 27,58. Teiseks tuli Polina Timofejeva (28,97) ja kolmandaks Brita Rannamets (29,78).

Poiste 50 m liblika võitis noorte arvestuses Aleks Gritsok (Spordiklubi Garant) ajaga 26,48, teisele kohale tuli Nikita Sergejev (26,75) ja kolmandale kohale Lars Kuljus (26,78). Juunioride kiireim oli Demid Solodov (Narva SK/Energia) ajaga 25,12. Teise koha saavutas Daniil Drozdov (25,19) ja kolmanda koha Artur Tobler (25,59)

4×100 m kombineeritud segateate võitis noorte arvestuses Jõhvi Spordikool ajaga 4.22,01. Teiseks tuli Spordiklubi Garant võistkond ja kolmandaks TOPi ujumisklubi võistkond.

21. juuni eelujumised järelvaadatavana: