Eesti rannajalgpallurid kordasid ajaloolist saavutust

Eesti rannajalgpallikoondis.
Eesti rannajalgpallikoondis. Foto: Lili Tölp

Eesti meeste rannajalgpallikoondis võitis Portugalis toimunud MM valikturniiri eelringis 3:2 Rootsit ja kindlustas sellega ajaloo jooksul alles teist korda edasipääsu teise eelringi.

Kohtumine Rootsiga oli äärmiselt tasavägine ning kuigi eestlastel õnnestus teisel kolmandikul Sander Lepiku ja Kristian Marmori väravatest 2:0 juhtima minna, siis õige pea oli seis uuesti viigiline. Viimasel kolmandikul vormistas Janek Remmelgas lõppseisu.

Eesti kogus esimeses eelringis viis punkti ja sai Rumeenia järel alagrupis teise koha. MM-valikturniir algab esmaspäeval, 21. juunil. Seal ootavad ees Euroopa kõige tugevamad koondised. Lisaks Eestile ja Rumeeniale pääsesid eelringist edasi ka Taani, Norra ja Kasahstan.

Eesti vastased teises eelringis on Šveits, Prantsusmaa ja Aserbaidžaan.