Eesti meistriks krooniti Räim ja 19-aastane Tuisk

Postimees Sport
Copy
Balti ja Eesti meistrivõistlused jalgratta maanteesõidus.
Balti ja Eesti meistrivõistlused jalgratta maanteesõidus. Foto: EJL

Valgas toimusid maanteeratturite Balti meistrivõistlused ja ühtlasi selgitati ka Eesti meistreid. Meeste grupisõidus tuli tiitlivõitjaks Mihkel Räim, naiste seas kaitses tiitlit Aidi Gerde Tuisk.

2021. aasta Baltikumi meistriks krooniti Toms Skujins (Trek – Segafredo) ajaga 4:04.06, teisele kohale tuli Mihkel Räim (HRE Mazowsze Serce Polski) ja kolmandaks sõitis ennast Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux).

2021. aasta Eesti meister maanteeratta grupisõidus on Mihkel Räim (HRE Mazowsze Serce Polski), hõbedase medaliga läks koju Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) ja pronksi sai endale täna kaela Eesti maanteekoondise treener Alo Jakin (Peloton).

«Alguses oli sõit kerge, leedukad kontrollisid punti, ma ise alustasin rünnakutega. Korra sai ca 8 meest eest ära ja ootasin hetke, millal saan tagant üksi järele sõita. See toimis, sõitsin järele ning keegi üritas mind jälitada ja mingil hetkel püüdis väike punt meid kinni. Sõitsime rahulikult, kõik tegid tööd. Lõpuringidele jõudes leedukas kohe ründas. Minu eesmärk oli lätlasi jälgida ning neid ära kasutada, mis ka toimis. Lätlased ründasid ja saimegi koos kahe eestlase ja ühe lätlasega eest ära. Tegime kõik koos tööd. Ühel ringil Skujins vajutas ning Pajur jäi maha, seejärel olime kolmekesi ja hakkasin Lauku testima. Sõitsime Skujinsiga kahekesi, kuniks ta lõpus ründas ja mul polnud enam midagi vastu panna-ta oli tugevam,» kommenteeris Räim sõitu.

19-aastane Tuisk võitis teise Eesti meistritiitli

Balti ja Eesti meistrivõistlused jalgratta maanteesõidus.
Balti ja Eesti meistrivõistlused jalgratta maanteesõidus. Foto: EJL

Parimad naisratturid selgitati maanteeratta 82,5 km grupisõidus. Baltimaade meistriks krooniti leedulanna Inga Cesuliene (aeg 2:22.19), hõbeda sai kaela Aidi Gerde Tuisk ja pronksi Mari-Liis Mõttus.

Eesti meistriks maanteeratta grupisõidus naiste eliitklassis tuli Aidi Gerde Tuisk (ajaga 2:22.31) (Eneicat – RBH Global), hõbedane teine oli Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ja pronksiga läks koju Laura Lizette Sander (Pärnu Kalevi Spordikool).

«Tänane sõit tehti ära kruusateel. Teadsin, et pean olema kohe ees, olin alguses nii teisel kui kolmandal positsioonil. Kõik hakkasid ühiselt kohe tööle selle nimel, et punt ette jääks. Pundis oli viis eestlast, paar leedukat ja lätlast. Linnaringidele jõudes ja munakivitõusudel sõitsime aktiivselt. Viimasel ringil ründas leedukas väga tugevalt, aga kuna viimane lõpp oli tugevalt vastutuult, siis olime kindlad, et saame ta kätte. Lõpule lähenedes hakkasime eestlastena mõtlema ka meistritiitlile ja teadsin, et lõpp tuleb väga tehniline ning kurviline. Enesetunne oli sedavõrd hea, et sain kindlalt sprintida. Kui viimasesse kurvi tulin, olin juba päris kindel, et enesetunne on nii hea, et suudan lõpuni vastu pidada. Ilm oli küll palav, kuid olles Hispaanias tükk aega sõitnud, olen juba harjunud, seega ilm eriti ei mõjutanud,» võttis Tuisk sõidu kokku.

Tagasi üles