Saksamaa koondis sai lõpuks oma mängu käima, appi tuli ka Portugal omaväravatega

Ville Arike
Robin Gosens (nr 20) saadab ses olukorras neljanda palli Portugali väravavõrku. Lisaks jäi tema arvele ka kaks väravasöötu. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Üle Euroopa üheteistkümnes riigis ­peetav igas mõttes ebatraditsiooniline Vana Maailma vutitšempionaat on alagrupiturniiri kahe esimese vooruga toonud palju igasuguseid huvitavaid rekordeid ning erand polnud ka Saksamaa ja Portugali mäng. Portugallased lõid küll neli väravat, ent 4:2 võit kirjutati sakslaste kontosse.

Avavoorus Ungarist 3:0 jagu saanud Portugalil jätkus kõik suurepäraselt: veerandtunnise mängu järel tehtud kiirel vastu­rünnakul mõõtis Bernardo ­Silva filigraanse söödu Diogo Jotale, kes sakslaste väravavahi ­Manuel Neueriga silmitsi jõudes lükkas palli enda kõrval spurtinud Cristiano Ronaldole, kel polnud probleeme palli tühja võrku lükkamisega. See oli Ronaldol kõigi aegade 12. värav EMil ning avamängus püstitatud rekordi järjekordne nihutamine.

Ent edasine kulges portugallastel nagu halvas unenäos. Sakslased jätkasid oma mängu peale­surumisega. 35. minutil ­andis Joshua Kimmich hea söödu ­paremalt äärelt vasakule, kust Robin Gosens selle värava ette Kai Havertzi poole lajatas. Koos Havertziga sirutas jala välja Portugali keskkaitsja Rúben Dias, kes palli õnnetult oma võrku suunas.