Fännide närvidel mängiv Hispaania vajab lõpuks võitu

Ville Arike
Alvaro Morata lõi küll Hispaania värava, aga raiskas ka kõvasti võimalusi.
Alvaro Morata lõi küll Hispaania värava, aga raiskas ka kõvasti võimalusi. Foto: Marcel Del Pozo/Pool/EPA/Scanpix

2008. ja 2012. aastal Vana Maailma parimaks kroonitud Hispaania jalgpallikoondisel on tänavuse EMi kahes esimeses kohtumises olnud Rootsi ja Poola vastu küll mänguline ülekaal, kuid ta pole seda võitudeks konverteerida suutnud ning asub viimase vooru eel alagrupis kolmandal kohal. Põnevust jagub ka peaaegu kõigisse teistesse gruppidesse.

E-grupis alistas Rootsi reedel Emil Forsbergi realiseeritud penaltist Slovakkia 1:0 ning Hispaania ei suutnud laupäeval Poola vastu enamat 1:1 viigist. Kõva ebaõnnesõdur Alvaro Morata avas esimese poolaja keskel VARi abiga küll skoori (küljekohtunik tõstis esiti suluseisu märgiks lipu, kuid VARi hinnangul kattis keegi Poola kaitsjatest potentsiaalse suluseisu siiski napilt ära), kuid teisel poolajal avas Poola esikahur Robert Lewandowski oma selle EMi väravaarve.