N, 8.06.2023

BLOGI JA GALERII ⟩ Austria pääses esimest korda EMil play-off'i, Ukraina sõidab ilmselt koju

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments

Jalgpalli EMil tõmmati joon alla C-alagurpile. Austria alistas 1:0 Ukraina, kindlustades Hollandi järel teisena pääsu play-off'i. 

Enne mängu

C-grupi võidu on juba kindlustanud Põhja-Makedooniaga (0 punkti) mängiv Holland. Austrial ja Ukrainal on võrdselt kolm silma. Viik annaks eelise neist esimesele. Aga tuletame taas meelde, et play-off'i võib jõuda ka kolmanda kohaga. 

Omavahel on Austria ja Ukraina kohtunud vaid kaks korda. 2011. aasta novembris võitis Ukraina 2:1 ning nad suutsid Austria võrku sahistada ka vähemuses mängides.

2012. aasta juunis toimunud mängus pani oma paremuse maksma aga Austria. Kohtumine lõppes 3:2 ning peaosa mängisid Arnautovic ja Zlatko Junuzovic, kellest esimene lõi kaks väravat ning teine lõi värava ja andis ühe resultatiivse söödu.

Ukraina jaoks on iseseisva riigina tegu kolmanda EM-finaalturniiriga. Esmakordselt jõuti sinna 2012. aastal, kui suurturniiri võõrustati koos Poolaga. Parima tulemusena on ette näidata üheksa aasta tagune 13. koht, viimati jäädi finaalturniirilt eemale 2008. aastal.

Austria mängib samuti kolmandal EMil. 2008 ja 2016 neil alagrupist edasi pääseda ei õnnestunud. Kusjuures tegu on esimese korraga, kui Austrial on õnnestunud kvalifitseeruda kahele järjestikusele finaalturniirile. Muide, avavoorus Põhja-Makedoonia vastu tunti Vana Maailma parima selgitamisel esimest korda võidurõõmu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles