Saada vihje

STATISTIKAPOMM Poola peab tegema sama, mida suutis Rootsi vastu nende seni ainsas tiitlivõistluste mängus

Copy
Niimoodi lõi Robert Lewandowski palli Hispaania võrku. Kas ta veab Poola koondise ka alagrupist edasi?
Niimoodi lõi Robert Lewandowski palli Hispaania võrku. Kas ta veab Poola koondise ka alagrupist edasi? Foto: DAVID RAMOS/AP/Scanpix

Jalgpalli EMi alagrupiturniiri viimase päeva juhatavad sisse E-alagrupi meeskonnad. Kolmapäeval kell 19 lähevad Peterburis vastamisi Rootsi ja Poola, kellest ühel kaitsta liidrikoht, teist rahuldab aga ainult võit.

EMi kahe esimese mänguga on Rootsi saanud kokku 4 ja Poola 1 punkti. Nende vahele mahuvad Slovakkia 3 ja Hispaania 2 punktiga.

Kui Rootsil on pääs kaheksandikfinaali tagatud (küll võib ta alagrupis saada koha esimesest kolmandani), siis Poolat ei vii viik kuhugi, võit aga küll, sest kõik alagruppides D-F vähemalt 4 punkti koguvad meeskonnad pääsevad 16 parema hulka. Seejuures on Poolal võimalik ka alagrupp võita, kui mäng Slovakkia - Hispaania lõpeb viigiga.

Omavahel on Rootsi ja Poola varem kohtunud 26 korral. Poolakatel on vaja korrata seda, mida on ainsas omavahelises finaalturniiri mängus tehtud - 1974. aasta MMil võideti 1:0.

Kui suur on kummagi võimalus tulla Euroopa meistriks? Leia tõenäosused siit!

Rootsi on Poola vastu võitnud 14, sealhulgas 5 viimast mängu. Küll aga pole juba 17 aastat vastamisi satutud, 2004. aastal Solnas peetud sõprusmängus jäi Rootsi peale 3:1.

Nii 2000. kui ka 2004. aasta EM-valiksarjas võitis Rootsi Poolat nii kodus kui ka võõrsil, hoides oma värava alati puhtana.

Poola alistas Rootsi viimati 1991. aasta augustis Gdynias peetud sõprusmängus (2:0). Pärast seda on Poola seitsmest mängust saanud ainult ühe viigi (1997 Solnas peetud sõprusmängus 2:2). Kokku on Poola saanud 8 võitu.

Rootsi osaleb EMil kuuendat korda järjest, viimati jäädi Vana Maailma vutipeolt eemale 1996. aastal. Kõige paremini läks neil 1992. aastal, mil mängiti poolfinaalis, kus anti kõva lahing Saksamaale, kuid tuli leppida 2:3 kaotusega.

Eelmisel ehk 2016. aasta EMil pidi Rootsi leppima viimase kohaga, kätte saadi vaid viigipunkt. See tähendab, et enne käesoleva EMi teises voorus saadud võitu Slovakkia üle olid rootslased viimati EMil võidukad 19. juunil 2012, kui alistati 2:0 Prantsusmaa.

Hispaania vastu avamängus kaitsesse kaevunud Rootsi näitas esimeses alagrupivoorus kõige väiksemat söödunumbrit. Nad üritasid 90 minuti jooksul anda 176 söötu, millest kohale jõudsid vaid 103.

Rootsi kõigi aegade parim tulemus on finaali jõudmine kodusel 1958. aasta MMil.

Kas usud, et Poola võidab E-grupi? Magusa panuse leiad siit!

Poola osaleb EM-finaalturniiridel neljandat korda järjest. Enne 2016. aastat polnud nad aga neil ühtegi mängu võitnud (3 viiki, 3 kaotust).

2016. aasta EMil jõudis Poola esmakordselt veerandfinaali. Turniirilt langeti välja nõnda, et normaal- ega lisaajal ei kaotatud ühtegi mängu (Portugal jäi peale penaltiseerias).

EMi avavoorus Slovakkialt saadud kaotus oli Poolale EM-sarjas 19 mängu jooksul alles teine (lisaks 12 võitu, 5 viiki).

Poola parimad tulemused suurturniiridel pärinevad MMidelt - 1974 ja 1982 saadi 3. koht.

Rootsi sel EMil:

Hispaaniaga 0:0, Slovakkiaga 1:0

Poola sel EMil:

Slovakkiaga 1:2, Hispaaniaga 1:1

Tagasi üles