Kalev/Cramo sai järgmiseks hooajaks treenerid paika

Postimees Sport
Copy
BC Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers.
BC Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers. Foto: Mihail Serbin/VTB Ühisliiga

BC Kalev/Cramo eelmisel hooajal nii Paf Eesti-Läti korvpalliliiga võitjaks kui ka Eesti meistriks tüürinud treeneritekolmik Roberts Štelmahers, Akselis Vairogs ja Indrek Reinbok jätkab samas koosseisus tiimi eesotsas ka uuel hooajal.

Štelmahers palgati Kalevi meeskonna juhendajaks 2019. aastal ning tema esimene hooaeg jäi koroonaviiruse tõttu lõpetamata. Toona pooleli jäetud hooajal oli Kalev/Cramo VTB Ühisliiga tabelis lausa viiendal positsioonil.

Nüüd värskelt lõppenud hooajal jäi Ühisliiga play-off’ist küll veidi puudu, kuid tuleb tunnistada, et hooaega segasid mitmed koroonaviirusest tingitud probleemid. Vaatamata sellele pandi Moskvas võimsa esitusega 107:102 paika sealne superklubi CSKA.

Eelmine hooaeg oli Kalevi jaoks ajalooline, sest esmakordselt suudeti pea kohale tõsta rahvusvaheline karikas, kui võideti Eesti-Läti korvpalliliiga. Lisaks sellele vormistati sinna otsa ka klubi ajaloo 12. Eesti meistritiitel.

«Mõistagi oleme klubis rahul, et treeneritebrigaad on ka sel aastal valmis meiega jätkama. Senine koostöö on sujunud väga hästi ja me ei näinud põhjust miks peaksime toimivat süsteemi lõhkuma. Treenerid on vaatamata viimastele keerulistele hooaegadele väga head tööd teinud nii tulemuste näol kui ka mängijate arendamisel,» kommenteeris Kalevi mänedžer Ramo Kask.

«Kindlasti ootame saali ka pealtvaatajaid, kellest sel hooajal tõeliselt puudust tundsime. Klubi eesmärgid on jätkuvalt kõrged: võita Eesti-Läti korvpalliliiga, Eesti meistritiitel ja valmistada veel enam üllatusi VTB Ühisliigas,» rääkis Kask Kalev Cramo eesmärkidest.

«Olen väga õnnelik, et saan Tallinnas jätkata! Mulle meeldib see linn, Kalev/Cramo organisatsioon ja meeskond. Loodan sel hooajal taas näha ka pealtvaatajaid tiimi ergutamas!» sõnas Štelmahers jätkamise kohta. «Saab olema kõva väljakutse eelmiste hooaegade tulemusi korrata. Peame selleks ehitama hea meeskonna. Üritame leida õiged eestlastest mängijad ning sobivad võõrleegionärid, et võidelda kõige kõrgemal tasemel. Minu eesmärk on teha kolmas järjestikune edukas hooaeg, et näidata selle klubi kvaliteeti.»

«Tahan Kalev/Cramo klubi tänada uue lepingupakkumise eest. Kogu organisatsioon on super ja hakkame üheskoos tööle selle nimel, et näidata ilusaid esitusi ja pakkuda fännidele emotsiooni!» kiirgas 46-aastane Štelmahers positiivsusest.

Nüüd, kui peatreener ja ülejäänud juhendajate brigaad on paigas, hakatakse jõuliselt tegelema meeskonna komplekteerimisega. Esmalt soovitakse paika saada kodumaiste mängijate tuumik.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles