MM-valiksarjas teise ringi pääsenud rannajalgpallikoondis vandus prantslastele alla

Toimetas Karl Juhkami
Eesti rannajalgpallikoondis
Eesti rannajalgpallikoondis Foto: Raili Ellermaa/EJL

Eesti rannajalgpallikoondis jätkas Portugalis Nazares toimuvat MM-valikturniiri kaotusega Prantsusmaale. Otsustava kolmandiku eel kõigest 0:2 kaotusseisus olnud Eesti jäi lõpuks vastasele alla 1:4.

Prantsusmaa lõi ühe värava nii esimesel kui ka teisel kolmandikul. Kolmandal kolmandikul löödi järjekordne värav, kuid väga õnnetust eksimusest, kui Janek Remmelgas kaotas palli üle kontrolli, tegi vastasele vea, teenis punase kaardi ning järgnenud standardolukorra lahendasid prantslased edukalt.

Eesti suutis koheselt vastata, kui lahtilöögist oli täpne Indrek Palm. Prantsusmaa kindlustas võidu kolm ja pool minutit enne lõpuvile, kui värav löödi kontrarünnakust.

Tänase kohtumise tipphetked:

Eile vandus Eesti koondis 4:12 alla Šveitsile. Meie tabamuste eest hoolitsesid Sander Lepik (x3) ja Kaspar Kotter.

MM-valikgrupid Portugalis Nazares:

A-alagrupp: Portugal, Ukraina, Türgi, Kasahstan

B-alagrupp: Itaalia, Saksamaa, Taani, Rumeenia

C-alagrupp: Hispaania, Valgevene, Poola, Norra

D-alagrupp: Šveits, Prantsusmaa, Aserbaidžaan, Eesti

Eesti oli üks viiest võistkonnast, kes pääses valikturniirile läbi eelringi. Seal alistati esmalt 4:3 Rumeenia, seejärel kaotati pärast 2:2 lõppenud normaalaega penaltiseerias Inglismaale ning viimases voorus alistati 3:2 Rootsi.

Valikturniirist võtab osa Vana Maailma 12 paremat koondist ning 19.–29. augustini Venemaal toimuvale MMile pääseb Euroopast iga valikgrupi võitja ehk kokku 4 koondist. Kokku mängib MMil 16 riiki.