L, 25.03.2023

GALERII ⟩ Sakslased protesteerisid UEFA vastu ja nende staadionid värvusid vikerkaarevärvidesse

Postimees Sport
Sakslased protesteerisid UEFA vastu ja nende staadionid värvusid vikerkaarevärvidesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5

Kuigi Euroopa jalgpalliliit UEFA keelas Müncheni jalgpalliväljaku vikerkaarevärvidega katmist, siis mujal Saksamaal neil võimu ei olnud ja nii värvusidki mitmed areenid vikeerkaarevärvidesse

Möödunud nädalal võttis Ungari parlament vastu uue homoseksuaalsuse propageerimist keelustava seaduse ning Müncheni linnavolinikud võtsid kohtumise eel vastu otsuse, et kavatsevad seksuaalsete vähemuste toetuseks staadioni ümber ehtida.

Pühapäeval andis plaanile oma heakskiidu Müncheni linnapea Dieter Reiter, kes lubas, et kirjutab loa saamiseks UEFAle.

Euroopa jalgpalliorganisatsiooni seisukoht kõlas aga järgmiselt: «Rassism, homofoobia, seksism ja kõik muud diskrimineerimise vormid on meie ühiskonna häbiplekiks ja esindavad ka jalgpallimaailmas ühte suuremat murekohta.

Sellest hoolimata on UEFA poliitiliselt ja usuliselt neutraalne organisatsioon. Kuna sellel palvel on poliitiline taust saata sõnum Ungari parlamendile, siis ei saa UEFA seda kahjuks rahuldada,» vahendas CNN.

Nüüd aga värvusid mitmed teised staadionid vikerkaarevärvidesse. Nende hulka kuulusid näiteks Berliini olümpiastaadion ja Ragnar Klavani endise koduklubi Augsburgi koduväljak.

Märksõnad
Tagasi üles