Kontaveit läheb Inglismaal aina paremasse vormi

Karl Mihkel Eller
Anett Kontaveit on Inglismaa muruväljakul näidanud võitlusvaimu ja enesekindlust. Foto: GLYN KIRK/AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 27.) teenis Inglismaal Eastbourne’i tenniseturniiril eile raske 2:6, 7:6 (2), 7:5 võidu šveitslanna Viktorija Golubici (WTA 72.) üle ning pääses poolfinaali.

Napilt pool tundi kestnud avaseti 2:6 kaotanud eestlanna ei lasknud end kaotusseisus verest välja lüüa ning otsustas, et võtab teist setti, nagu see oleks alles mängu algus. Järgmised setid olid tunduvalt tasavägisemad. Teise seti võitis Kontaveit kiires lõppmängus 7:2 ja kuigi otsustavas setis leidis eestlanna end vastavalt 2:3 ja 4:5 kaotusseisus, võitis ta lõpuks kolm geimi järjest ning pani veerandfinaalile punkti teise matšpalliga.

Kontaveit kiitis vastast, kes mängis väga hästi ja pani teda suure surve alla. «Tal on lamedad löögid, mis on muru peal väga efektiivsed, mis toimisid,» lausus ta pärast mängu Eesti ajakirjanikele.