Eesti 3x3 koondis alistas Läti ja pääses EM-finaalturniirile!

Eesti korvpallurid juubeldamas.
Eesti korvpallurid juubeldamas. Foto: FIBA.com

Eesti meeste 3x3 korvpalli rahvusmeeskond koosseisus Karl-Johan Lips, Rauno Nurger, Jaan Puidet ja Rait-Riivo Laane läbis Rumeenias, Constantas peetud EM-valikturniiri edukalt - veerandfinaalis alistati Läti 21:15 Läti ja sellega tagati pääs septembris Pariisis toimuvale EM-finaalturniirile.

Eesti alustas alagrupimänge kindla 22:5 võiduga Rootsi vastu. Päeva teises kohtumises tuli punktiga, 15:16 alla vanduda tugevale Hollandile, kuid otsustavas mängus Küprose vastu võeti omakorda magus 18:17 võit.

Veerandfinaalis mindi Läti meeskonnaga ja Eesti haaras initsiatiivi kohe esimestest minutitest. Eesti sai soliidse vahe sisse ja suutis mängu kontrollida. Otsustava 21. punkti viskas Rauno Nurger vabaviskejoonelt.

Eesti naiste 3x3 koondis on Rumeenias võistlustules homme. Naiste rahvuskoondis koosseisus Merike Andersn, Marie Anette Sepp, Kadri-Ann Lass ja Jane Svilberg mängib D-alagrupis koos Kosovo ja Valgevenega. Sarnaselt meestele tuleb EM-ile pääsemiseks alagrupis jääda kahe parema sekka ning elimineerimismängus võita, vahendab basket.ee.