Eesti krossisõitja võitis enne kodust jõuproovi MM-etapi

Postimees Sport
Copy
Priit Biene.
Priit Biene. Foto: msport.ee

Priit Biene (Yamaha, Johansson MPE) võitis täna Itaalias enduro maailmameistrivõistluste teisel etapil ka teise võistluspäeva Open 4T klassis.

Tänane päev Lombardias, Edolos kujunes Bienele veelgi raskemaks kui eilne. «Ei tea, kas kuumusest või millest, aga tund enne starti läks enesetunne väga kehvaks,» rääkis Biene. Itaalias valitseb üle 30-kraadine palavus ja füüsiliselt raske enduro sõitmise teeb see väga kurnavaks.

«Esimesel ringil üritasin pressida, aga sellest ei olnud midagi kasu, nagu näitasid ajad,» lisas Biene. Põhikonkurent, inglane Fraser Flockhart oli temast märgatavalt kiirem. Teisel ringil otsustas 24-aastane eestlane võtta rahulikumalt ja head tulemused tulid hoopis nii. «Endurokatsel rahulikult kõrgema käiguga mäest alla kulgedes olin oluliselt kiirem kui esimesel ringil.»

«Täna tuli võit rohkem sõiduga kui eile. Enne viimast katset olin Flockhartist kuue sekundiga ees,» rääkis ta. Ekstreemkatse oli sellel võistlusel Biene kõige tugevam trump, lisaks kukkus otsene konkurent kohe katse alguses ja kaotas eestlasele veel tublisti, jäädes talle kokkuvõttes alla 38,91 sekundiga.

Nii tänase päeva kui ka kogu etapi üldvõit oma klassis oli seega Bienele kindlustatud. Kahe etapi kokkuvõttes juhib Biene MM-sarja, kuigi Flockhartiga ollakse võrdsete punktide peal (74). EnduroGP arvestuses võitis Itaalia etapi inglane Brad Freeman, vahendab msport.ee.

Kolmas enduro maailmameistrivõistluste etapp toob nii Biene kui ka teised maailma tippsõitjad Eestisse, sest juba 16.-18. juulil toimub suurvõistlus Kuressaares Saaremaal.

Tagasi üles