Ralliajakirjanik andis Tänakule Keenia eest tagasihoidlikud punktid (1)

Postimees Sport
Copy
Ott Tänak ja Martin Järveoja Keenia MM-rallil.
Ott Tänak ja Martin Järveoja Keenia MM-rallil. Foto: Hyundai Motorsport GmbH

Dirtfishi portaali heaks töötav ralliajakirjanik Colin Clark avaldas Keenias toimunud Safari ralli järgsed sõitjate hinded. Ott Tänak erilist kiitust ei saanud.

Clark hindas Tänaku nädalavahetust 10 palli süsteemist kuue vääriliselt. «Väga tagasihodlik nädalavahetus Otilt, mille päästis punktikatse võit ja esimene poodium peale veebruari. Kui aus olla, siis poodiumid ja punktikatse võidud pole need, mis Tänakut iseloomustavad. Ta peab olema täiesti tipus ja suruma võitude eest ja seda hetkel ei juhtu.

Mäletame Tänaku pingutust, kui ta katse keskel seisma jäi ja udust esiklaasi puhastas ning sellele järgnenud kommentaari auto kvaliteedi kohta. Aga see peidab sõitjat, kellel puudus enesekindlus masinasse, tulemusse, kiirusesse ja pühendumusesse,» kirjutas Clark Tänaku juurde.

Kõige paremaks hindeks oli seekord üheksa ja selle said Sebastien Ogier, Takamoto Katsuta ja Thierry Neuville.

Toyota meestest sai Elfyn Evans nelja ja Kalle Rovanperä seitsme. Hyundaist said veel Dani Sordo viie ja Oliver Solberg lausa ühe. M-Spordi ridades said Gus Greensmith ja Adrien Fourmaux kaheksa ning Lorenzo Bertelli viie.

Keenia rallifänne hindas ta kümne vääriliselt.

Tagasi üles