Ott Tänak: kui sebra hüppas üle auto, ei teadnud ma, kas nutta või naerda (3)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Ott Tänak ja Martin Järveoja Keenia rallil.
Ott Tänak ja Martin Järveoja Keenia rallil. Foto: Dppi/Francois Flamand/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kuigi pika pausi järel autoralli MM-sarja kalendrisse kuulnud Keenia etapp pakkus enamikele korralikult peavalu, jääb võistlus kavva veel kauaks. Piloodid jagasid vaatamata raskustele kiidusõnu. 

Rahvusvahelise autoliidu (FIA) rallidirektor Yves Matton kinnitas täna, et Safari ralli kuulub WRC-sarja 2026. aastani. «Usun, et see võistlus lisab MM-kalendrisse väärtust. Nädalavahetus pakkus palju positiivset,» ütles ta DirtFishile. 

Kuigi Ott Tänaku võistlus oli kaugel ideaalsest, õnnestus tal noppida kolmas koht. Tagantjärele hindab temagi nõudlikku etappi kõrgelt. 

«Kui sebra hüppas rajaga tutvumisel üle mu auto, ei teadnud ma, kas nutta või naerda. See oli ilus hetk,» ütles Tänak The Star'ile. 

Eestlased võitlesid Keenias nii purunenud rehvi kui ka uduseks läinud klaasiga. Neist viimane probleem vajutas pitseri ka esikohavõitlusele. Sellele vaatamata nautis Tänak võidukihutamist. 

«Nautisin eriti reedet ja pühapäeva, kui olud oli karmid ja väljakutsuvad. Laupäev meenutas rohkem Euroopa võistlusi, kus teed normaalsed ja harilikud. Safari peabki olema omanäoline, eriline ja nautisin seda väga,» ütles ta DirtFishile. 

Lisaks sebradele kohtusid Tänak ja teise piloodid pühvlite, kaelkirjakute ning teiste põnevate loomadega. 

Tagasi üles