Saksamaa eesotsast lahkuv Löw: meie meeskond peab muutuma täiskasvanumaks, praegu jäi küpsusest vajaka (1)

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Joachim Löw viimas läbi Saksamaa treeningut.
Joachim Löw viimas läbi Saksamaa treeningut. Foto: Via Www.imago-images.de

Saksamaa jalgpallikoondise peatreeneri Joachim Löwi näost oli võimalik pärast Inglismaale 0:2 alla jäämist välja lugeda erinevaid emotsioone. Seal oli kurbus, seal oli frustratsioon, kuid ennekõike tühjus, kirjutab väljaanne Bild. 

«Mõistagi on kõik praegu ääretult pettunud. Viimased paar nädalat oleme meeletult tööd teinud, jõudnud hea üheshingamiseni ning sellesse turniiri investeerinud, kuid paraku ei õnnestunud meil seda kõike väljakul näidata,» sõnas käesoleva turniiriga Saksamaa koondise peatreeneriameti maha panev Löw pärast kohtumist.

Mõistetavalt jääb ta enim taga nutma Timo Werneri ja Thomas Mülleri kaht raisatud momenti. «Me ei suutnud nendest kasu lõigata. Oli oodata, et selles kohtumises liiga palju võimalusi ei tekki, ent kui miskit sünnib, tuleb see kindlasti ära kasutada. Mülleri võimalusega olnuks me kohe mängus tagasi,» jätkas Löw ning kaitses oma valikut minna inglaste vastu kolmese kaitseliiniga. 

«See andis meile taga stabiilsust, sest on hetki, kus süsteem teeb sinu eest otsuseid. Sellised mängud otsustatakse ära teiste nüanssidega: tuleb lihtsalt ise olla mees, et teiste vigadest kinni haarata ja neid ära kasutada,» leidis juhendaja.

«Me andsime endast väljakul kõik, kuid lõpuks jäi meil puudu rahulikkusest ning kalkusest. Meeskond peab veel õppima, et olla platsil täiskasvanum. Praegusel hetkel jääb kogemustest ning küpsusest lihtsalt vajaka,» lausus 2006. aastal pukki pääsenud Löw lõpetuseks. 

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles