Jarmo Jagomägi
, Reporter
Levadia mehed võivad rõõmustada.
Levadia mehed võivad rõõmustada. Foto: Eero Vabamägi

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste päeva esimeses mängus alistas Tallinna FCI Levadia koduplatsil 2:1 Tartu Tammeka ja kindlustas liidrikohta.

A. Le Coq Arenal toimunud mängus tegi Levadia sotid suuresti selgeks avapoolajaga. Skoori avas 16. minutil Brent Lepistu, teise tabamuse eest hoolitses 37. minutil Robert Kirss. Lõpu eel lõid külalised auvärava, 87. minutil realiseeris penalti Igor Dudarev.

Olukorras teenis teise kollase kaardi ja ühtlasi punase Levadia keskkaitsja Luka Lukovic. Vaatamata vähemusse jäämisele peeti lõpuni vastu.

Tasuks kahe kaotuse ja ühe viigi kõrvale hooaja 13. võit. Levadial on 16 vooruga koos 40 punkti, lähim jälitaja FC Flora jääb maha nelja silmaga. Tõsi, valitseval Eesti meistril on kaks mängu vähem peetud. Kolmas on Paide Linnameeskond (34).

Tammeka seis on aga väga hapu. Viimasest 11 mängust pole nad võitnud ainsatki, neist seitse on kaotatud. 13 vooru järel hoitakse üheksa silmaga eelviimast kohta, edestades punktiga tänavu kõrgliigasse tõusnud Pärnu JK Vaprust.

Päeva teises mängus alistas liigatabeli viies, Tallinna JK Legion võõral väljakul 4:1 Pärnu. Lõviosa külaliste tabamustest sündisid avapoolajal, täpsed olid Artjom Artjunin, Pavel Dõmov ja Kirill Nesterov. Nikita Andreev skooris 47. minutil.

Koduperemeeste auvärava lõi Magnus Villota lõpu eel.

Mitteametliku info kohaselt jälgis Pärnu Rannastaadionil kohtumist lausa 1877 pealtvaatajat. Tõsi, ametliku info kohasel mahutab areen 1501 huvilist.