N, 1.06.2023

Vipsi konkurent F2-sarjas edutatakse võistlusnädalavahetuseks vormel 1 masina rooli

Toimetas Karl Juhkami
Facebook Twitter
Comments
Guanyu Zhou.
Guanyu Zhou. Foto: Dppi/Antonin Vincent/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Hiinlase Guanyu Zhou jaoks on eesolev nädalavahetus eriline, kuna ta istub Austria GP esimesel vabatreeningul F1 auto rooli.

Tema käsutusse antakse vanameister Fernando Alonso Alpine'i vormel ning hiinlasel on võimalik sellega tund aega kestva vabatreeningu raames sina peale saada. «Osaleda vormel 1 autoga vabatreeningul on praktiliselt mu unistuse täitumine ning järjekordse samm mu lõppeesmärgile lähemale,» ei hoidnud Zhou ennast tagasi.

«Vormel 1 auto roolis pole istunud juba liiga palju hiinlasi, seega võistlusnädalavahetusel sellega sõitmine on kindlasti väga uhke tunne. Veelgi erilisemaks muudab selle asjaolu, et minu kasutada on Alonso auto, sest just tema oli see, kellele ma noorena alt üles vaatasin,» lausus 22-aastane hiinlane, kes hoiab pärast kolme etappi F2-sarjas 78 punktiga esikohta. Talle järgnevad üldarvestuses Oscar Piastri (73), Robert Švartsman (66) ja Jüri Vips (63). 

Zhou edutati Renault ehk praeguse Alpine'i meeskonna testisõitjaks juba eelmisel aastal. Nende hingekirjas on ta 2019. aastast, varasemalt kuulus Ferrari noorteprogrammi. Oma tuleristsed F1-auto roolis sai ta eelmise aasta lõpus, kui osales Abu Dhabis toimunud noorsõitjate testipäeval. Sama ürituse raames tegi oma kaasaegse vormeli 1 masina debüüdi ka Jüri Vips.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles