Saada vihje

Kohtunikud käitusid skandaalses olukorras reeglitepäraselt (3)

Copy
Taani mängijad proovisid Danny Makkeliele selgeks teha, et olukord polnud ikkagi õige.
Taani mängijad proovisid Danny Makkeliele selgeks teha, et olukord polnud ikkagi õige. Foto: Laurence Griffiths / POOL/SCANPIX

Eilne jalgpalli EMi poolfinaal, mis lõppes Inglismaa 2:1 võiduga Taani vastu, pakkus hiljem väga palju kõneainet. Eelkõige räägitakse olukorrast, kus Taani vastu määratud penalti ajal oli väljakul korraga kaks palli.

Kohe pärast penalti määramist hakkas sotsiaalmeedia ja paljud arvasid, et mängu peakohtunik Danny Makkelie pidanuks vilega palli seisma panema. Seda ta ei teinud ja Raheem Starling murdis teise palli lähistelt karistusalasse, millele järgnes ka penalt.

Taani peatreener Kasper Hjulmand oli kohe pärast penalti määramist maruvihane. «Viis sekundit enne Raheem Sterlingule tehtud viga, mida ma ei näinud, ütlesin neljandale kohtunikule, et platsil on lisapall. Aga nad ei reageerinud sellele,» oli Hjulmand pettunud.

«See on raske. Eriti viis, kuidas meid välja kukutati. Ma tunnen poistele kaasa. Nüüd peame nägema vaeva, et sellest üle saada,» lõpetas Hjulmand.

Kui aga vaadata täpselt reegleid, siis kohtunikul oli võimalik nii vilistada kui ka seda tegemata jätta.

Kui väljakul on lisapall, mõni seal mitte olema pidav objekt või loom, siis kohtuniku ülesanded on järgmised:

«Seiskama mängu (mäng jätkuks käepalliga), kui antud objekt segab mängijal värava ründamist, kaitsjatel palli puhtaks löömist.

Lubama mängul jätkuda, kui see objekt ei sega mängukulgu. Sellest eemal olles tuleb esimesel võimalusel objekt väljakult eemaldada.»

Lugedes reegleid, siis Makkelie kasutas just teist võimalust. Kohtunik ei pidanud seda segavaks faktoriks ning pall eemaldati kohe pärast vilet väljakult.

Tagasi üles