N, 1.12.2022

Täielikult ebaõnnestunud Venemaa peatreener sai sule sappa

Karl-Joosep Küngas
Täielikult ebaõnnestunud Venemaa peatreener sai sule sappa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Stanislav Tšertšesov.
Stanislav Tšertšesov. Foto: Hannah McKay / POOL /Scanpix

Venemaa jalgpallikoondis jäi tänasest peatreenerita, sest alaliit otsustas koostöö Stanislav Tšertšesoviga lõpetada.

«Koos Stanislav Tšertšesoviga otsustasime koostöö lõpetada. Tema leping katkestati ning Venemaa jalgpalliliit asub otsima uut peatreenerit, kes juhendaks meie koondist 2022. aasta MM-valiksarjas,» sõnas Venemaa jalgpalliliidu president Aleksander Djukov ja lisas, et lepingud lõpetati ka kõikide abitreeneritega.

Venemaa esitused jalgpalli EMil olid väga kesised. B-alagrupis teeniti viimane koht Belgia, Taani ja Soome järel. Kokkuvõttes saadi küll Taani ja Soomega võrdselt kolm punkti, kuid 1:4 kaotus taanlastele jättis nad viimaseks. Pettumust meeskonna suhtes väljendasid nii Djukov kui ka Venemaa spordiminister Oleg Matõtsin.

Tšertšesov määrati Venemaa peatreeneriks 2016. aasta augustis. Möödunud aasta märtsis sõlmis ta uue lepingu, mis oleks kestnud 2022. aasta MMi lõpuni. Tema suurimaks saavutuseks koondisega jäi 2018. aastal kodusel MMil veerandfinaali jõudmine, kus lõpuks alistuti penaltiseerias Horvaatiale. Venemaa president andis Tšertšesovile selle eest ka Alexander Nevski ordeni.

Märksõnad
Tagasi üles