K, 5.10.2022

UEFA president mõistis üle Euroopa peetava EMi hukka

Christopher Krutto
UEFA president mõistis üle Euroopa peetava EMi hukka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aleksander Ceferin.
Aleksander Ceferin. Foto: Yves Herman/Scanpix

Tänavune jalgpalli EM peeti üle Euroopa 11 erinevas linnas, kuid UEFA president Aleksander Ceferin andis mõista, et tulevikus sellist formaati enam ei näe.

Tänavuse jalgpalli EMi formaati on korduvalt kritiseeritud, sest nii tiimid kui ka fännid peavad reisima suuri vahemaid. Näiteks Šveitsi koondis reisis turniiri jooksul kokku 15 485 kilomeetrit, samas kui Šotimaa koguvahemaa jäi kõigest 1108 kilomeetri peale.

«Ma ei toetaks enam sellist formaati,» sõnas Ceferin BBC Spordile. «Pole õiglane, et mõned tiimid peavad reisima üle 10 000 kilomeetri, samas kui osa reisib vaid 1000 kilomeetrit. See ei ole ka fännide suhtes õiglane, kes pidid ühel päeval olema Roomas ja mõni päev hiljem juba Bakuus. Tegu on nelja ja poole tunnise lennuga,» seletas Ceferin murekohti.

Ta seletas, et reisimine põhjustas palju probleeme. «See formaat võeti vastu enne minu ametisse saamist ja ma austan seda. Tegu on huvitava mõttega, aga seda on raske teoks teha ja ma ei usu, et seda uuesti teeme,» andis Ceferin mõista, et pikad lennureisid ühest võistluspaigast teisse on minevik.

Märksõnad
Tagasi üles