E, 28.11.2022

JÄRELVAADATAV ⟩ Romanjuk lõpetas kodused meistrivõistlused Eesti rekordiga

Postimees Sport
Romanjuk lõpetas kodused meistrivõistlused Eesti rekordiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

13.-15. juulini peeti Tallinnas Sõle ujulas lühiraja Eesti meistrivõistlused. Kõik võistlused on Postimehe vahendusel järelvaadatavad. 

Mis toimus 14. juuli võistluspäeval?

Naiste 400 m kompleksi Eesti meistriks tuli Spordiklubis Garant treeniv Maria Romanjuk Eesti rekordiga 4.46,65. Varasem rekord ajaga 4.48,52 kuulus samuti tema nimele ja oli ujutud detsembris. Teise koha saavutas Veronika Olem ajaga 4.58,41 ja kolmanda koha Karolin Victoria Kotsar ajaga 5.01,76.

Spordiklubi Garant võistkond püstitas Eesti rekordi 4×50 m kombineeritud teateujumises ajaga 1.49,33. Kooseisus ujusid Alan Smok, Jekaterina Vorontsova, Daniil Drozdov ja Sofija Kendzior.

Naiste 50 m liblikujumise võitis Alina Vedehhova (Spordiklubi Garant) ajaga 27,29. Teiseks tuli Mariangela Boitšuk ajaga 27,59 ja kolmandaks Aurelia Roos ajaga 27,66. Meeste kiireim oli Daniel Zaitsev (Spordiklubi Garant) ajaga 22,86. Teise koha võitis Cevin Anders Siim ajaga 23,76 ja kolmanda koha Alex Ahtiainen ajaga 23,93.

Audentese Spordiklubis treeniv Karolin Victoria Kotsar võitis naiste 200 m vabaltujumise ajaga 2.05,45. Teiseks tuli Sofija Kendzior ajaga 2.05,52 ja kolmanda koha Annika Vainikk 2.06,53. Meeste kiireim oli Marko-Matteus Langel (Kalevi Ujumiskool) ajaga 1.47,46. Teise koha saavutas Kaspar Helde ajaga 1.49,59 ja kolmanda koha Nikita Tsernosev ajaga 1.52,49.

Naiste 100 m selili võitis Veronika Olem (Spordiklubi Garant) ajaga 1.01,21. Teiseks tuli Margaret Markvardt ajaga 1.01,48 ja kolmandaks Laura-Liis Valdmaa ajaga 1.03,10. Meeste kiireim oli Armin Evert Lelle (Viimsi Veeklubi) ajaga 53,02. Teise koha saavutas Alex Ahtiainen ajaga 53,91 ja kolmanda koha Alan Smok ajaga 54,86.

Maria Romanjuk (Spordiklubi Garant) võitis 50 m rinnuliujumise ajaga 31,25. Jekaterina Vorontsova saavutas teise koha ajaga 32,71 ja Marie Toompuu kolmanda koha ajaga 33,07. Meeste 50 m rinnuli Eesti meistriks tuli Joonas Niine (Spordiklubi Garant) ajaga 27,77. Teise koha saavutas Alan Gritsok ajaga 28,18 ja kolmandat kohta jäid jagama Daniel Zaitsev ja Mark Sovtsa ajaga 28,36.

Naiste 800 m vabaltujumise Eesti meistriks tuli Britt Raudsepp (Audentese Spordiklubi) ajaga 9.14,48. Teise koha saavutas Mari-Liis Maas ajaga 9.17,59 ja kolmanda koha Kertu Kaare ajaga 9.25,07.

Meeste 400 m kompleksi võitis Armin Evert Lelle ajaga 4.25,55. Teiseks tuli Igor Shuvalov ajaga 4.31,71 ja kolmandaks Jorven Nopponen ajaga 4.34,69.

4x50m kombineeritud segateate võitis Spordiklubi Garant ajaga 1.44,17, teise koha võitis Garandi teine võistkond ajaga 1.46,31 ja kolmanda koha Kalevi Ujumiskool ajaga 1.47,76.

15. juuli eelujumised järelvaadatavana:

Mis toimus 14. juuli võistluspäeval?

Naiste 100 m vabaltujumise võitis Annika Vainikk Spordiklubist Garant ajaga 51,17, teise koha saavutas Karolin Victoria Kotsar ajaga 57,52 ja kolmanda koha Veronika Olem ajaga 57,96. Meeste arvestuses oli sel distantsil kiireim Spordiklubis Garant treeniv Daniel Zaitsev ajaga 48,00. Teiseks tuli Cevin Anders Siim ajaga 48,20 ja kolmandaks Alex Ahtiainen ajaga 49,28.

Kalevi Ujumiskoolis treeniv Mariangela Boitšuk võitis naiste 50 m seliliujumise ajaga 29,01, teiseks tuli Margaret Markvardt ajaga 29,04 ja kolmandaks Veronika Olem ajaga 29,11. Meeste arvestuses võitis Eesti meistritiitli Viimsi Veeklubis treeniv Armin Evert Lelle ajaga 25,14. Teise koha saavutas Artur Tobler ajaga 26,12 ja kolmanda koha Alan Smok ajaga 26,25.

Naiste 200 m rinnulis võttis kindla võidu Spordiklubis Garant treeniv Maria Romanjuk ajaga 2.27,08. Teiseks tuli Marie Toompuu ajaga 2.34,93 ja kolmandaks Jekaterina Vorontsova ajaga 2.39,43. Meeste kiireim oli Maria klubikaaslane Martin Allikvee ajaga 2.07,42. Teise koha saavutas Joonas Niine ajaga 2.10,07 ja kolmanda koha Alan Gritsok ajaga 2.13,83.

Spordiklubis Garant treeniv Alina Vedehhova võitis naste 200 m liblikujumise ajaga 2.17,34. Teiseks tuli Polina Timofejeva ajaga 2.23,11 ja kolmandaks Smaragda-Luchia Sarana ajaga 2.30,55. Meeste kiireim oli TOPi Ujumisklubis treeniv Kaspar Helde ajaga 2.02,77. Teise koha saavutas Dmitri Astrelin ajaga 2.04,90 ja kolmanda koha Robin Tatar ajaga 2.05,19.

Naiste 100 m kompleksujumise võitis Maria Romanjuk ajaga 1.01,51, teiseks tuli Margaret Markvardt ajaga 1.03,77 ja kolmandaks Laura-Liis Valdmaa ajaga 1.04,35. Meestest võitis ala Daniel Zaitsev ajaga 53,48, teise koha saavutas Cevin Anders Siim ajaga 54,56 ja kolmanda koha Alex Ahtiainen ajaga 54,98.

Meeste 1500 m vabaltujumise võitis ujumisklubis Yess treeniv Toomas Tanel Tammer ajaga 15.47,80. Teise koha saavutas Mark Iltsisin ajaga 16.26,14 ja kolmanda koha Remi Tammik ajaga 16.46,28.

Naiste 4×100 m vabalt teateujumise võitis Spordiklubi Garant võistkond ajaga 3.50,53. Naiskonnas ujusid Annika Vainikk, Alina Vedehhova, Veronika Olem ja Maria Romanjuk. Teise koha saavutasid Kalevi Ujumiskooli naised ajaga 3.52,22 ja kolmanda koha Audentese Spordiklubi naised ajaga 3.55,82.

Meeste 4×100 m vabalt teateujumise võitis Spordiklubi Garant ajaga 3.18,29. Koosseisus ujusid Alex Ahtiainen, Joonas Niine, Martin Allikvee ja Daniel Zaitsev. Teise koha saavutasid TOPi ujumisklubi mehed ajaga 3.21,18 ja kolmanda koha Spordiklubi Garant teine võistkond ajaga 3.21,72.

14. juuli eelujumised järelvaadatavana:

14. juuli finaalid järelvaadatavana:

Mis toimus 13. juuli võistluspäeval? 

Maria Romanjuk ujus Eesti rekordi 200 m kompleksis ajaga 2.12,19, vahendas pressiteade. Eelmine rekord ajaga 2.12,87 kuulus Margaret Markvardti nimele ja oli ujutud 2017. aastal. Naiste arvestuses tuli teiseks eelmise rekordi omanik ajaga 2.18,76 ja kolmandaks Marie Toompuu ajaga 2.21,15.

Naiste 50 m vabaltujumise võitis Elisabet Mätlik (TOPi ujumisklubi) ajaga 26,11. Teise koha saavutas Annika Vainikk ajaga 26,34 ja kolmanda koha Mariangela Boitšuk ajaga 26,41. Meeste kiireim kroolisprinter oli Spordiklubis Garant treeniv Daniel Zaitsev ajaga 21,41. Teiseks tuli Cevin Anders Siim ajaga 22,45 ja kolmandaks Demid Solodov ajaga 22,83.

Spordiklubis Garant treeniv Veronika Olem võitis naiste 200 m selili ajaga 2.117,79. Teise koha saavutas Laura-Liis Valdmaa ajaga 2.14,96 ja kolmanda koha Mari-Liis Maas ajaga 2.16,49. Meeste kiireim 200 m seliliujuja oli Viimsi Veeklubis treeniv Armin Evert Lelle ajaga 1.58,49. Teiseks tuli Alan Smok ajaga 2.00,92 ja kolmandaks Hans Herman Männik ajaga 2.08,07.

Naiste 100 m rinnuli võitis Spordiklubis Garant treeniv Maria Romanjuk ajaga 1.08,52, teiseks tuli Jekaterina Vorontsova ajaga 1.09,93 ja kolmandaks Marie Toompuu ajaga 1.10,80. Meeste arvestuses oli samal alal kiireim Martin Allikvee (Spordiklubi Garant) ajaga 59,60. Joonas Niine tuli teiseks ajaga 1.00,70 ja Mark Sovtsa kolmandaks ajaga 1.01,25.

Spordiklubis Garant treeniv Alina Vedehhova võitis naiste 100 m liblikujumise ajaga 1.01,49. Talle järgnesid Aurelia Roos ajaga 1.02,40 ja Polina Timofejeva ajaga 1.03,16. Meestest tuli sel alal Eesti meistriks Daniel Zaitsev ajaga 51,13. Teise koha saavutas Alex Ahtiainen ajaga 52,05 ja kolmanda koha Cevin Anders Siim ajaga 52,52.

Naiste 400 m vabaltujumise võitis Karolin Victoria Kotsar (Audentese Spordiklubi) ajaga 4.26,46. Naiste teine oli Britt Raudsepp ajaga 4.28,86 ja kolmas Laura Tammik ajaga 4.32,67. Meeste kiireim 400 m vabaltujuja oli Kaspar Helde ajaga 3.55,26. Teiseks tuli Marko-Matteus Langel ajaga 3.55,81 ja kolmandaks Vladimir Turu ajaga 3.56,58.

Meeste 200 m kompleksi võitis Armin Evert Lelle ajaga 2.00,82. Teiseks tuli Erik Lihhats ajaga 2.01,92 ja kolmandaks Artur Tobler ajaga 2.04,18.

13. juuli eelujumised järelvaadatavana:

13. juuli finaalid järelvaadatavana:

Märksõnad
Tagasi üles