E, 6.02.2023

Huvitav tähelepanek: Inglismaa väravavaht rahustas end otsustava penalti eel osavalt maha

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Huvitav tähelepanek: Inglismaa väravavaht rahustas end otsustava penalti eel osavalt maha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Jordan Pickford.
Jordan Pickford. Foto: Carl Recine/AP/Scanpix

Jalgpalli EMi järel räägitakse mõistetavalt enim turniiri parimaks mängijaks valitud Itaalia koondise väravavahist Gianluigi Donnarummast. Aga kindlasti väärib kiitust ka inglasest ametivend Jordan Pickford. 

Muide, Pickford lasi kogu turniiri jooksul (normaal- ja lisaajaga) seitsme mänguga enda seljataha vaid kaks palli. Donnarumma väravasse skooriti neljal puhul. Viimane tõusis aga kangelaseks finaali penaltiseerias, kus inglased lõid võrku viiest sooritusest vaid kaks. 

Loogiline, et sellise lõpplahendi puhul räägitakse eelkõige võitjatest. Aga inglased ei saa ühtegi paha sõna öelda ka Pickfordi suunas. Tema tõrjus viiest Itaalia penaltist kaks, sealjuures ka viienda, Jorginho löögi, jättes omadele veel ühe võimaluse. 

Tähelepanelikud jalgpallisõbrad tabasid otsustavate hetkede eel huvitava olukorra. Sageli üsna närviline Pickford pidas Jorginho löögi eel endaga kiire monoloogi, sõnades muhedal ilmel: «No problem! (pole probleemi).» 

27-aastane Pickford tegigi oma töö eeskujulikult ära, kuid tasemel oli ka Donnarumma. Itaallane tõrjus 19-aastase Bukayo Saka penalti ja vedas tiimi 3:2 võidule. 

Vaatamata kaotusele teenis inglaste puurilukk sümpaatse etüüdi eest sotsiaalmeedias fännidelt kõvasti kiitust. 

Märksõnad
Tagasi üles