Ligi 100 000 fänni nõuavad itaallaste toorutsemise pärast EMi finaali uuesti mängimist (8)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Giorgio Chiellini rebis Bukayo Saka (nr 25) murule.
Giorgio Chiellini rebis Bukayo Saka (nr 25) murule. Foto: LAURENCE GRIFFITHS/AFP/Scanpix

Kaotust on sageli raske seedida. Sama kehtib ka Inglismaa jalgpallikoondise toetajate puhul, kes allkirjastanud petitsiooni EMi finaali uuesti mängimiseks. 

Saag tõmmati käima portaalis change.org. «Finaal polnud absoluutselt õiglane. Itaallane rebis inglast nagu oma orja. Kõik need lükkamised, tõmbamised ja löögid - aga ikka lasti Itaalial võita. Kindlasti oli tulemus kallutatud. Itaalia oleks pidanud saama sellise mängupildi pealt punase kaardi. Mäng peaks uuesti toimuma erapooletute kohtunikega. See polnud üldse aus,» seisab petitsiooni kirjelduses. 

Eelkõige viidatakse kahele konkreetsele olukorrale. Normaalaja lõpus, 6. üleminutil tiris kaitsja Giorgio Chiellini toorelt kaelast ja särgist murule Bukayo Saka. Lisaajal astus poolkaitsja Jorginho putsakorkidega Jack Grealishi reiele. Mõlemad olukorrad lõppesid Itaalia mängijale kollase kaardiga. 

Giorgio Chiellini ja Bukayo Saka olukord.
Giorgio Chiellini ja Bukayo Saka olukord. Foto: Laurence Griffiths/AP/Scanpx
Jorginho ja Jack Grealishi situatsioon. 
Jorginho ja Jack Grealishi situatsioon. Foto: JOHN SIBLEY/AP/Scanpix

Eile õhtul loodud petitsioonile lisandub üha enam toetajaid. Teisipäeva hommikuse seisuga oli allkirja andnud 86 000 inimest. Mõistagi jääb see üritus hüüdja hääleks kõrbes ja uuesti EMi finaali kindlasti ei mängita. 

Kommentaarid (8)
Copy
Tagasi üles