N, 9.02.2023

Kahekordne olümpiavõitja selgitas, kellel ja miks tasub enne võistlust seksida

Postimees Sport
Kahekordne olümpiavõitja selgitas, kellel ja miks tasub enne võistlust seksida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alla Šiškina (vasakul) koos Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.
Alla Šiškina (vasakul) koos Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Foto: AP/Scanpix

Kahekordne kujundujumise olümpiavõitja Alla Šiškina tuli sotsiaalmeedias fännide palvele vastu ning vastas nende ühele kõige tihedamalt esitatud küsimusele: kuidas mõjutab seks sportlasi?

31-aastane venelanna vastas Instagramis: «Alustame meestest. Testosteroon on hormoon, mis vastutab lihasmassi eest. Mida rohkem testosterooni on, seda rohkem on ka lihast.

Näiteks võitluskunstide sportlastel ja tõstjatel on kavaks enne võistlust nädal aega vahekorrast hoiduda, et testosterooni koguda. Aga aladel, kus on olulisemad kiirus ja strateegiline mõtlemine, on seks enne võistlemist ainult hea. Testosteroonitaseme taastumine on igaühel individuaalne.

Naised on tundlikumad kui mehed. Neil on tihti vähem lihasmassi ning seeläbi ka madalam testosteroonitase. Erutuse korral see aga tõuseb ning orgasmiga langeb. Vahekord orgasmita on enne võistlust hea neile, kes vajavad parima tulemuse saavutamiseks palju lihasjõudu.

Testosteroon vastutab ka n-ö spordiviha ja agressiooni eest. Kui tunned, et sellised emotsioonid aitavad sul paremaid tulemusi saavutada, hoidu seksist.»

Märksõnad
Tagasi üles