Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ainsa Hyundai-mehena tervete rehvidega pääsenud Breen: loodame, et õnn jääb meiega
Rovanperä: Tänaku katkestamine ei teinud elu lihtsamaks

Craih Breen Rally Estonial. FOTO: Timo Anis/AFP/Scanpix

Rally Estonia esimene tõsine võistluspäev algas väga dramaatiliselt: Ott Tänak pidi korduvate rehvipurunemiste tõttu võistluse katkestama, Thierry Neuville'i tabas sarnane mure, ent ta pääses ehmatusega. Nõnda ongi viie kiiruskatse järel parim Hyundai piloot Craig Breen. 

Pika pausi järel WRC-autos istuv Breen naudib nii kiire autoga võistlemist. Tal tuleb see ka hästi välja, iirlane hoiab teist kohta. Toyotaga kihutavast liidrist Kalle Rovanperäst lahutab vaid 4,8 sekundit. 

Viimati võistles Breen WRC-masinaga Horvaatia asfaldil ja enne seda Lapimaa lumel. Lõuna-Eesti kiired kruusateed on aga hoopis midagi muud. Kui raske oli rütmi leida?

«Pean sellise olukorraga toime tulema, olen seda viimased kaks-kolm aastat teinud. Kunagi ei tea, millal uus võimalus tekib. Võtan võistlemisest maksimumi ja proovin võimalikult palju nautida,» sõnas Breen. 

Kas õhtuse teise ringi eel teeb murelikuks, et kahel tiimikaaslasel oli probleeme rehvidega? «Olen sõitnud üsna kontrollitult, eriti viimasel katsel, et rehvipurunemist vältida. Mõnikord on õnn sinu poolel. Loodame, et see jätkub kogu nädalavahetuse,» vastas Breen. 

Ta lisas: «Rally Estonia on üsna eriline võistlus. Palju hüppeid ja maandumisi kummaliste nurkade all. Nii et ma ei tahaks rehvitootjat süüdistada.»

Liider Rovanperä oli avapäeva esimese poole järel oma sõnades üsna ettevaatlik. 

«Esimesel kahel kiiruskatsel ei tundud ma end eriti hästi, tegin vigu. Pärast seda üritasin puhtamalt tegutseda, samas peab kogu aeg viimasel piiril pingutama,» sõnas soomlane, kelle arvates Tänaku katkestamine tema elu lihtsamaks ei tee.

«Võitlus on endiselt tihe ja vahed väikesed. Pole ruumi kuskil eksida. Kõik suruvad kõvasti, mõned teevad sealjuures ka vigu. Nendeks pole aga ruumi. Meie peame lihtsalt kõvasti edasi pingutama.»

Põneval Rally Estonial saab silma peal hoida siit! 

Tagasi üles
Back