Tähelepanu, Rally Estonia publik! Tuleohutus on väga-väga oluline

Postimees Sport
Copy
Metsatulekahi. Pilt on illustratiivne.
Metsatulekahi. Pilt on illustratiivne. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Arvestades ilmastikuprognoose, maastiku tuleohu taset ning metsa- ja maastikutulekahjude esinemissagedust kehtestab Päästeamet alates ülehomsest neljas maakonnas tuleohtliku aja. Rally Estonia korraldustiim palub fännidelt valvsust ja hoolsust.

18. juulist algab tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal, Jõgevamaal ning Järvamaal. Ka väike eksimus looduses võib kaasa tuua rängad tagajärjed – metsa- ja maastikupõlengud ohustavad loodust, seal elavaid loomi, inimesi ja nende kodusid, vahendab Päästeameti pressiteade.

Suur tuleoht Jõgevamaal tähendab, et Rally Estonia fännidel palutakse olla tuleohutuse seisukohast väga hoolsad. Näiteks jäävad Jõgevamaale homme sõidetavad Peipsiääre ja Mustvee kiiruskatsed.

Esmakordselt Eestis rakendub tuleohtlikul ajal maakonniti võõral metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega alal viibimise ja mootorsõidukiga sisenemise keeld. «Nendes maakondades on seis väga kriitiline ning õnnetusi ennetava võtmena kehtestame esmakordselt Eestis ka ohustatud paikades viibimise keelu,» sõnab ennetusosakonna ekspert Mikko Virkala. «Tänavu on paljud põlengud alguse saanud mootorsõidukist väljunud sädemest ning seetõttu tavapärasest ohustatud alal lõkke tegemise ja grillimise keelust ei piisa,» selgitab Virkala.

Tuleohtliku aja kehtestamisel hindab Päästeamet Riigi Ilmateenistuse tuleohukaarti. «Täna on keeruline hinnata tuleohtliku aja kestvust,» ütleb Virkala, «me analüüsime kaarti iga päev ja piirkonniti.» 

Arvestades ilmaprognoose võivad piirangud laieneda ka teistele maakondadele, kuni tuleohukaart näitab langustrendi. Tuleohtliku aja piirangute täitmisel hoiavad silma peal operatiivennetuse patrullid.

Hoolimata sellest, et tuleohtlik aeg algab alles pühapäeval, pannakse igaühele, ka rallifännidele, südamele – olles looduses tuleb olla eriti ettevaatlik, sest ka väike tegu võib saada saatuslikuks. Tänavu on aset leidnud 626 metsa- ja maastikutulekahju, neist 67 juuli kahe esimese nädalaga.

Riigi Ilmateenistuse tuleohukaardiga saab tutvuda SIIN.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles