E, 8.08.2022

VIDEO ⟩ Tänak võttis katkestamise süü enda peale: sõitsin põllule

Karl Mihkel Eller
Tänak võttis katkestamise süü enda peale: sõitsin põllule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Rally Estonia esimesel pikal võistluspäeval katkestanud Ott Tänak naasis täna rajale ja näitas head kiirust. Meie mees võitis hommikusest neljast kiiruskatsest kolm, ent eilsete probleemide tõttu üldarvestuses kõrget kohta ei püüa.

Kui päeva alguses startis Tänak kahele täiesti uuele kiiruskatsele teisena, siis kolmanda katse eel algasid Hyundais taktikamängud. Eestlane hilines täpselt nii parajalt, et pääseda rajale Toyota-meeste Elfyn Evansi ja Sebastien Ogier' järel, aga tiimikaaslase Thierry Neuville'i ees. Loogiline, sest nii pidid rivaalid rohkem teed puhastama.  

«Kõik sujus hästi. Kavas olid paar uut katset, kus vajasime korralikke kilomeetreid,» arutles Tänak. «Uued katsed olid oluliselt siledamad ja hüppeid polnud nii palju, kui oleme Lõuna-Eestis harjunud. Aga teatud väljakutsetega tuli ikka silmitsi seista.»

Ta jätkas: «Sellises olukorras ei ole kiirus kunagi päris maksimumi piiril. Saime katsetada erinevaid asju ja mõtlesime rohkem nendele. Kui täielikku keskendumist pole, ei saa ka päris viimasel piiril sõita.»

Päeva kolmanda katse starti hilinemist põhjendas Tänak auto seadistuse muutmisega. Mille kallal vaeva nähti?

«Muutsime üht-teist šassii juures, sest liikusime siledatelt katsetelt künklikele. Lisaks olid hommikused teed palju niiskemad. Tahtsime muutusi teha ja proovida,» vastas Tänak ja lisas muiates. «Paistab, et ma pole nii hea mehaanik kui arvasin, sest kulus oodatust rohkem aega. Inimesed võivad arvata, mis tahavad. See ei muuda midagi.»

Veidi tuli juttu ka eilsest. «Sõitjal läks valesti, sõitis põllule, see oli peamine põhjus, miks ralli lõppes. Eelmisel katsel oli probleem rehviga, sealt kõik algas. Pole midagi parata,» nentis süü enda peale võtnud Tänak. «Hetkel, kui põllule sõitsime, läks kaks rehvi puruks ja polnud võimalik jätkata.»

Rally Estonia päeva teine pool algab pärast lõunapausi kell 15.06. 

Märksõnad
Tagasi üles