L, 25.06.2022

«Astronaut» tituleeris end Eesti kuningaks, kuid WRC-debüüt ei ole tema unistus

Karl Mihkel Eller
«Astronaut» tituleeris end Eesti kuningaks, kuid WRC-debüüt ei ole tema unistus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aleksei Lukjanuk Rally Estonial.
Aleksei Lukjanuk Rally Estonial. Foto: Sander Ilvest

Eelmisel kümnendil Eesti rallifännidele kustumatu mulje jätnud venelane Aleksei Lukjanuk võitis ülekaalukalt Rally Estonia WRC3 arvestuse. Astronaudi hüüdnime kandev rallimees on valitsev Euroopa meister, kuid üllataval kombel ei unista legendaarne venelane WRC-autoga sõitmisest.

Lukjanuk domineeris tervet nädalavahetust ja võttis klassivõidu enam kui kolme minutilise edumaaga. Punktikatsel elas ta üle äreva momendi, kui käis autoga üle katuse ning tekitas oma Škodale kosmeetilisi vigastusi, kuid ta jõudis siiski finišisse. «See võistlus jääb tänu seiklustele hästi meelde. Me siiski võitsime, võib-olla mitte kõige õigemal moel,» ütles Lukjanuk Postimehele.

Viimasel katsel toimunud intsidendi põhjustas tema sõnul aga teiseks läbimiseks kehvaks muutunud kruusatee. «Iga sõitja võib öelda, et need rööpad olid... mul ei ole lihtsalt sõnu. Jäin enne hüpet teesse kinni, seal oli trajektoori ääres suur-suur auk, mida ma ei näinud. Ma ei suutnud seda vältida ja käisime üle katuse,» kõlas venelase kommentaar.

Aleksei Lukjanuk sai Rally Estonia finišipoodiumile sõita naeratus näol. Taustal on tema vigastatud Škoda Fabia.
Aleksei Lukjanuk sai Rally Estonia finišipoodiumile sõita naeratus näol. Taustal on tema vigastatud Škoda Fabia. Foto: Nikos Katikis via www.imago-images.de/Scanpix

Viimase päeva üle katuse käimine välja jätta, siis jäi Lukjanuk oma saavutusega rahule ja andis endale huvitava tiitli. «Päris hea on teada, et olen Eesti kuningas. Olen endine Eesti meister 2014. aastast, sõitsin siis Mitsubishiga. Nendele teedele naasta on alati rõõm, kuigi ralli on võrreldes toonasega kõvasti muutunud. Samas nende teede hing on endine ja nad on mulle sobinud. Nautisin igat kilomeetrit ja siin võistlemine oli suur rõõm.»

Venelane on viimastel aastatel keskendunud EM-sarjale ja seda igati edukalt - 2018. ja 2020. aastal tuli ta Euroopa meistriks. Kas pärast Eesti võitu võiks teda aga ka tulevikus MM-sarjas näha? «Võib-olla, kes teab,» jäi Lukjanuk vastuses napisõnaliseks.

Kuus aastat tagasi plaanis ta Fordi WRC-autoga osaleda Soome rallil, kuid võistluseelsel testil sõitis ta autoga teelt välja ning starti ei jõudnudki. Praegu ta maailma kõige kiirema ralliautoga sõitmise peale ei mõtle. «Ärge tuletage seda 2015. aastat mulle meelde. Olen rahul, kuidas asjad praegu kulgevad, mida olen saavutanud. Praegu pole mõtet tulevikule mõelda, tuleb elada hetkes ja seda nautida,» arvas Lukjanuk.

Lukjanuki avarii 2015. aasta Soome MM-ralli testil:

Omal ajal hullutas Lukjanuk Eesti publikut N-rühma Mitsubishiga, kuid ta arvas, et tänapäevasel Rally Estonial poleks selle autoga võimalik enam ässadele vastu saada. «Praegune ralli ei sobi N-rühma autodele, eriti suurte hüpete pärast. R5-auto on mulle siin sõitmiseks parim tööriist,» ütles Lukjanuk, kes ei tea, kas ja millal võib teda veel Eesti teedel võistlemas näha, kuid püsib lootusrikas.

Märksõnad
Tagasi üles