E, 3.10.2022

Paf Eesti-Läti korvpalliliigasse registreeris 14 võistkonda

Postimees Sport
Paf Eesti-Läti korvpalliliigasse registreeris 14 võistkonda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
BC Kalev/Cramo meeskond triumfeerib Eesti-Läti liiga võitjana.
BC Kalev/Cramo meeskond triumfeerib Eesti-Läti liiga võitjana. Foto: Renars Koris/Eesti Korvpalliliit

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga neljandaks hooajaks registreeris 14 võistkonda - kaheksa Eestist ja kuus Lätist.

Lätit esindavad Riia VEF, BK Ventspils, BK Ogre, BK Liepaja, Valmiera GLASS VIA ja Läti Ülikool.

Eestist löövad kaasa BC Kalev/Cramo, Pärnu Sadam, Tartu Ülikool Maks & Moorits, AVIS UTILITAS Rapla, Rakvere Tarvas, TALTECH, Tallinna Kalev/TLÜ ja uue tulijana KK Viimsi.

Põhihooajal mängitakse kaks ringi, millele järgnevad veerandfinaalseeriad ja nelja võistkonnaga finaalturniir. Liiga juhtkond jälgib mõlema riigi epidemioloogilist olukorda ja vajadusel võidakse play-off süsteemi muuta.

Eesti ja Läti parimate korvpalliklubide ühine võistlussari sai alguse hooajal 2018/2019. Toona võttis osa 15 klubi ja esimese võidukarika viis koju BK Ventspils.

Hooajal 2019/2020 peatati liiga Covid-19 pandeemia tõttu veidi enne põhihooaja lõppu. Hooajal 2020/2021 osales liigas 13 võistkonda. Pandeemiast tingitud piirangute tõttu mängiti põhihooajal kahes alagrupis - mõlema riigi võistkonnad võistlesid ainult omavahel.

Aprillis osalesid kolm parimat Eesti ja kolm parimat Läti meeskonda Final 6 turniiril Riias, kus meistriks krooniti BC Kalev/Cramo. Teiseks tuli Riia VEF ja kolmanda koha teenis BK Ogre.

Eeloleval hooajal liitub liigaga esmakordselt KK Viimsi, kes Saku I liiga võiduga sai õiguse taodelda kohta kõrgliigas. Korvpalliklubi Viimsi on tuntud oma tugeva organisatsiooni, lojaalse fännibaasi ja hea noortesüsteemi poolest. Klubi on praeguseks teatavaks teinud ainult peatreeneri nime, kelleks on Valdo Lips.

«Eesmärgiks on mitte lihtsalt mängima minna, vaid mängida medalite peale. Mängida lõbusat, modernset korvpalli. See on see, millest praegu saab rääkida,» kommenteeris Lips.

Märksõnad
Tagasi üles